REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

YouTube Music będzie wyświetlać teksty piosenek. Spotify testuje wprowadzenie podobnej funkcji

Nie od dzisiaj wiadomo, że w trakcie słuchania piosenek wiele osób lubi śpiewać na głos. Nie zawsze jednak tekst danego utworu jest nam znany od podszewki. Dlatego użytkowników YouTube Music i Spotify z pewnością ucieszą najnowsze aktualizacje związane właśnie z wyświetlaniem słów piosenek.

25.03.2020
15:53
youtube music
REKLAMA
REKLAMA

Każdy z nas niejednokrotnie bywał w sytuacji, gdy podczas słuchania muzyki zainteresował się śpiewanym tekstem na tyle, żeby sprawić dokładne słowa. Pomimo dziesiątków udogodnień wprowadzonych przez serwisy do streamingu muzyki, do tej pory wymagało to jednak wychodzenia z używanej aplikacji i skorzystania z jednej z wielu stron oferujących dokładne zapisy tekstów. Spotify do pewnego momentu pozwalał na sprawdzenie śpiewanych słów bezpośrednio z poziomu apki, ale później się z tego wycofał.

YouTube Music właśnie wprowadził możliwość wyświetlania tekstów w aplikacjach na Androida oraz iOS.

Jak podał portal 9to5Google, nowa funkcja teoretycznie znajduje się jeszcze w fazie testów, ale w praktyce wszyscy posiadacze najnowszej aktualizacji YouTube Music powinni mieć już tę możliwość. W jaki sposób można zobaczyć tekst puszczanego utworu? Wystarczy kliknąć ikonę „Info”. W tej sposób pojawia się panel, gdzie wcześniej można było znaleźć informacje na temat liczby wyświetleń i polubień, a także odnośniki do strony artysty i albumu, z którego pochodziła piosenka. Obecnie znajduje się tam jeszcze jedna, dodatkowa sekcja zatytułowana „Lyrics”.

  • Czytaj także: Więcej na temat szczegółów oferty dostępnego w Polsce serwisu YouTube Music przeczytacie TUTAJ.
youtube music
Foto: Zdjęcie pokazujące działanie nowej funkcji aplikacji Spotify na desktop

Nie wszystkie dostępne w serwisie piosenki mają na ten moment wypełniony segment dotyczący słów, ale zapewne w najbliższej przyszłości braki zostaną uzupełnione. W przypadku pozostałych można również sprawdzić skąd pochodzą zaproponowane słowa i czy źródło jest wiarygodne.

REKLAMA

Podobną funkcję testuje od kilku tygodni również Spotify.

Do tej pory użytkownicy serwisu mogli przy pomocy portalu Genius znaleźć kluczowe elementy tekstu danej piosenki i historię, która stała za jej wymyśleniem. Wielu z nich traktowało jednak tą opcję jako dodatek, a nie zastępstwo możliwości sprawdzenia całości słów użytych w słuchanych hitach. Jeżeli obecne testy zostaną jednak przyjęte pozytywnie przez użytkowników, to zapewne zostaną wprowadzone dla wszystkich. Co ciekawe, mowa też o testach funkcji w wersji na desktop, co przynajmniej na razie nie jest możliwe w przypadku YouTube Music.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA