REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify zwiększa personalizację. Wyszukiwarka będzie wiedziała, czego chcesz posłuchać

Będąc abonentem Spotify Premium, możemy liczyć na szereg usprawnień, które lada chwilę powinny pojawić się w serwisie. Wszystko oczywiście dla zwiększonej personalizacji i możliwości odkrywania nowych artystów.

18.10.2018
12:46
spotify premium
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany pojawią się globalnie na aplikacjach zainstalowanych na urządzeniach z systemami AndroidiOS. Zostały zapowiedziane na dziś. Niestety w Polsce, w momencie, w którym piszę ten tekst, aktualizacja nie weszła jeszcze w życie. Bazujemy zatem na informacjach udostępnionych przez serwis.

Co nowego w serwisie Spotify?

Usprawnione poruszanie się po aplikacji - subskrybenci mogą uzyskać bardziej spersonalizowane rekomendacje na stronie głównej, odkryć nowych wykonawców za pomocą wyszukiwarki, a także uzyskać dostęp do ulubionych utworów, wykonawców, list odtwarzania i podcastów w swojej Bibliotece.

Spersonalizowane wyszukiwanie - poddana zmianom wyszukiwarka będzie w stanie określić nasz gust muzyczny i służyć rekomendacjami niezależnie od tego, czy użytkownik będzie wiedział, czego szuka, czy będzie chciał poznać coś nowego. W górnej części ekranu słuchacze będą mogli znaleźć swój top słuchanych gatunków i z łatwością odkrywać muzykę, która najlepiej odzwierciedla ich nastrój.

Radio wybranego wykonawcy lub utworu - jeżeli masz ochotę na playlistę opartą na twórczości ulubionego zespołu czy nawet na jednym utworze, to odświeżone Spotify Premium to umożliwi. Zaproponowana przez aplikację spersonalizowana playlista ma nie mieć końca, dzięki stałemu uaktualizowaniu, w końcu każdy dzień to nowe premiery muzyczne. Będzie istniała możliwość pobrania takiej playlisty i słuchania jej w trybie offline.

Oto wideo przedstawiające nowe możliwości Spotify w wersji Premium:

Spotify oczywiście regularnie wprowadza szereg usprawnień do swojej aplikacji. Jedną z ostatnich był debiut list Daily Mix tworzonych na podstawie najczęściej odtwarzanych przez nas utworów i katalogowania ich według gatunków. Babar Zafar, wicedyrektor do spraw rozwoju produktu w Spotify, zapewniał wówczas:

Będziemy kontynuować wprowadzanie kolejnych udoskonaleń odzwierciedlających potrzeby naszych klientów. Nie chodzi tylko o zapewnienie użytkownikom bardziej spersonalizowanych darmowych funkcji już od momentu rejestracji, ale zapewnienie im większej kontroli nad ich muzycznymi przeżyciami.

Jak widać Spotify stawia kolejne kroki na tej ścieżce.

Aktualizacja [18.10.2018, 17:20]

REKLAMA

Zmiany pojawiły się już w aplikacji Spotify i mogliśmy zobaczyć, jak prezentują się w aplikacji. Zdjęcia poniżej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA