REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify testuje szereg nowych funkcji. Na liście darmowe słuchanie offline, tryb karaoke i grupowe sesje

Największy serwis do streamingu muzyki Spotify rozpoczął wczesne testowanie kilku nowych, a bardzo interesujących funkcji. Być może już niedługo użytkownicy będą mieli okazję spróbować czasowego słuchania offline bez żadnych opłat, karaoke z aplikacji oraz zapoznać się z nowym designem trybu samochodowego.

08.09.2020
10:49
spotify testy
REKLAMA
REKLAMA

Dwa najpopularniejsze serwisy streamingowe – Netflix i Spotify – są od kilku lat znane z taktyki częstego testowania nowych udogodnień i funkcji, z których część trafia później do szerokiego grona odbiorców. Sprawdzane poprawki bywają najróżniejszej natury: od poważnych zmian w wyglądzie aplikacji przez drobne retusze aż po znaczące aktualizacje całkowicie zmieniające sposób korzystania z serwisu przez użytkowników. W przypadku najnowszych testów przeprowadzanych przez Spotify mowa właściwie o każdym z tych rodzajów.

Firma postanowiła bowiem rozpocząć na zamkniętej grupie testowanie długiej listy nowych lub usprawnionych funkcji. Serwis używany na całym świecie przez blisko 300 mln aktywnych użytkowników sprawdza skuteczność i odbiór zmian w wyglądzie trybu samochodowego, możliwości czasowego pobierania offline nie tylko dla użytkowników Premium i zapisywania podcastów, a także działanie modułu karaoke i auto-odświeżania playlisty.

Po wprowadzeniu aktualizacji na stałe słuchacze korzystający ze Spotify za darmo będą mogli przez 30 minut słuchać muzyki offline.

O najnowszych działaniach Spotify poinformowała blogerka Jane Manchun Wong specjalizująca się w hakowaniu popularnych aplikacji i wynajdowaniu w nich nowych funkcji. Odtwarzanie muzyki offline do tej pory było dostępne tylko dla odbiorców Spotify Premium. To miałoby się wkrótce zmienić, choć tylko połowicznie. Użytkowników korzystających z serwisu bez żadnych opłat obowiązywałoby dzienne ograniczenie na poziomie 30 minut. Idea stojąca za tym ruchem prawdopodobnie zakłada, że z czasem odbiorcy potrzebowaliby większej dawki i przerzuciliby się na płatną wersję platformy.

Wong pokazała również screeny dotyczące innych planowanych zmian. Firma ma podobno pracować nad możliwością zapisywania ulubionych odcinków podcastów, które znalazłyby się we wspólnej zakładce „My Episodes”. Trwają także testy dotyczące auto-odświeżania playlisty, wygodniejszego w obsłudze trybu samochodowego, tworzenia grupowych sesji idealnych pod domowe imprezy oraz funkcji karaoke.

Póki co trudno ocenić, które z testowanych aktualizacji faktycznie wejdą w życie, choć pomysły Spotify wydają się całkiem interesujące.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA