REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

A jednak! Spotify dla Xbox One bez tajemnic... no, może poza jedną

Niedawno powątpiewaliśmy w plotki na temat dostępności Spotify na konsole Xbox One. Dziś z radością donosimy, że nasze obawy tym razem nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. O Spotify na Xbox One wiemy w zasadzie prawie wszystko.

07.08.2017
9:05
spotify polskie playlisty
REKLAMA
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy was, że Microsoft testuje usługę Spotify na konsolach Xbox One. Martwiliśmy się jednak, że to tylko jakieś wewnętrzne testy, argumentując, że Spotify ma umowy na wyłączność, nie ma odpowiedniej aplikacji i jest konkurencją dla usługi Muzyka Groove. Żadna z tych wątpliwości nie okazała się zasadna.

Spotify na Xbox One nie tylko istnieje, ale w zasadzie jest już prawie gotowy.

Spotify Xbox One class="wp-image-91528"

Powyżej widzicie zrzut ekranowy z oficjalnego podcastu Majora Nelsona, a więc desygnowanego przez Microsoft opiekuna społeczności Xboksa. Widać wyraźnie na nim uruchomioną aplikację Spotify. Widać też, że pracuje ona w tle, więc już teraz wiemy, że aplikacja może odtwarzać muzykę nawet jeżeli na ekranie aktywna jest inna aplikacja lub gra. Teraz dowiadujemy się jak wygląda sama aplikacja.

Jak wygląda Spotify na Xbox One?

Spotify na Xbox One jest już dostępny w Sklepie Windows. To jednak nie oznacza, że możemy go pobrać.

Tu muszę przerwać i zapytać, czy mamy wśród Czytelników członków programu Xbox Insider? Niestety nikt w redakcji się nie załapał, a niewykluczone, że członkowie tego programu mogą za pomocą przeglądarki Edge na konsolę kliknąć w linka i pobrać omawianą aplikację. Będziemy wdzięczni za pomoc w uzupełnieniu tego tekstu o wasze wrażenia i zrzuty ekranowe, przy założeniu, że ta metoda zadziała.

Spotify Xbox One class="wp-image-91531"

Wracając do meritum. Aplikacja, jak już wspomniałem, obsługuje pracę w tle. Bez wątpienia jest też aplikacją typu UWP, bowiem Xbox One nie jest w stanie uruchamiać żadnych innych. W tym tej dostępnej w Sklepie Windows, a więc aplikacji Win32, która jest tylko opakowana w kontener UWP.

Spotify Xbox One class="wp-image-91532"

Interfejs Spotify na Xbox One wskazuje jednak na to, że jest to aplikacja zaprojektowana wyłącznie z myślą o obsłudze padem i wyświetlaniu na dużym ekranie telewizora. Nie należy więc liczyć na odświeżenie aplikacji na PC, tablety i telefony.

Spotify Xbox One class="wp-image-91533"

Interfejs Spotify na Xbox One jest w zasadzie identyczny do wersji na Android TV czy konsol PlayStation. Nie wymaga posiadania abonamentu Premium by odtwarzać muzykę, jednak abonenci będą mogli strumieniować muzykę w wyższej jakości niż niepłacący użytkownicy.

Spotify Xbox One class="wp-image-91534"

Nie znamy jednej rzeczy. Daty premiery.

REKLAMA

Spotify dla Xbox One sprawia wrażenie gotowej i działającej aplikacji. Niewykluczone, że nadal trwają testy, mające na celu wychwycić drobne błędy, jednak sam program wydaje się być w zasadzie ukończony.

Niestety, nie wiemy nadal, kiedy aplikacja zostanie udostępniona szerszej publiczności. Niewykluczone, że Spotify wykorzysta targi Gamescom do oficjalnej zapowiedzi. Trzymamy jednak kciuki, by seria wycieków i informacji zmobilizowała Spotify do szybszej premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA