REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify udostępnił najnowsze Year in Music. Wiemy, czego słuchaliśmy w 2017 roku

Platforma opublikowała tegoroczną listę Year in Music, zawierającą najpopularniejsze piosenki ostatnich dwunastu miesięcy. Najczęściej słuchanym artystą na Spotify został Ed Sheeran.

05.12.2017
13:09
Spotify udostępnił najnowsze Year in Music. Rekordowa ilość odtworzeń
REKLAMA
REKLAMA

Brytyjski piosenkarz okazał się najlepszy w kilku kategoriach. Miesięcznie jego muzyki słuchało 47 milionów użytkowników, przez co stał się najchętniej odtwarzanym artystą w serwisie streamingowym. Sheeran pokonał m.in. The Weeknd czy Drake’a, który na Spotify cieszył się największa popularnością w dwóch poprzednich zestawieniach. Najczęściej słuchaną artystką została Rihanna, dla której to trzecie takie osiągnięcie z rzędu. Barbadoska piosenkarka po raz kolejny wyprzedziła Arianę Grande, a także Taylor Swift czy Selenę Gomez. Z kolei zespołami, które zyskały najszersze grona odbiorców, okazały się kolejno Coldplay, Imagine Dragons i Maroon 5. Największy rozgłos spośród debiutujących artystów zyskała Camila Cabello, która pokonała byłych członków One Direction – Harry’ego Stylesa oraz Liama Payne’a.

Nowy rekord Eda

Singiel Shape of You zyskał 1,4 miliarda odsłuchów, co daje mu tytuł najczęściej odtwarzanego utworu w historii Spotify. Sam album ÷ (Divide), z którego pochodzi piosenka, został najpopularniejszym wydawnictwem ostatniego roku, wyprzedzając choćby More Life wspomnianego Drake’a czy DAMN. Kendricka Lamara. Według najnowszego Year In Music po ostatnią płytę Brytyczyka sięgano 3,1 miliarda razy.

 class="wp-image-113739"

Mimo sukcesu Sheerana to hip-hop pozostaje gatunkiem z największym gronem odbiorców na Spotify.

REKLAMA

W porównaniu do ubiegłego roku platforma streamingowa odnotowała wzrost słuchalności o 74 proc. To znaczący przyrost, biorąc pod uwagę i tak olbrzymią popularność tego rodzaju muzyki.

Najnowsze Year in Music pokazuje również bardzo duży wzrost zainteresowania w brzmieniach latynoskich, których liczba słuchaczy zwiększyła się o 110 proc. Duża w tym zasługa Despacito; zarówno oryginalna wersja, jak i remiks z udziałem Justina Biebera, znalazły się w pierwszej piątce najchętniej odsłuchiwanych utworów. Ponadto utwór został wybrany Song of the Summer w serwisie Spotify. Despacito okazał się najczęściej odtwarzaną piosenką lipca, stając się pierwszym latynoskim #1 w historii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA