REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial „Spoza układu” dostał zwiastun i datę premiery 2. sezonu. Animacja od twórcy „Ricka i Morty'ego” to prawdziwy hit

Serial „Spoza układu” okazał się jednym z największych pozytywnych zaskoczeń 2020 roku w branży animacji. Nowa produkcja wymyślona przez Justina Roilanda, czyli współtwórcy serii „Rick i Morty” trafiła do Polski w ramach oferty Fox Polska i została przyjęta bardzo pozytywnie. Już wiemy, kiedy nastąpi premiera jej 2. sezonu.

07.01.2021
20:23
spoza układu serial
REKLAMA
REKLAMA

Fani seriali animowanych dla dorosłych doskonale kojarzą nazwisko Justina Roilanda. To właśnie Amerykanin tworzy wraz z Danem Harmonem duet odpowiedzialny za największy hit ostatnich lat, podkładając jednocześnie głosy pod Ricka i Morty'ego Smithów. Nie było więc wątpliwości, że z czasem jego usługami zainteresują się kolejne platformy streamingowe. Padło na Hulu, które zamówiło od razu dwa sezony komediowej produkcji science fiction pt. „Solar Opposites”.

W Stanach Zjednoczonych serial zadebiutował w maju zeszłego roku i doczekał się bardzo pozytywnych recenzji ze strony mediów (na portalu Rotten Tomatoes może się obecnie pochwalić wynikiem 92 proc. od krytyków i 78 proc. od zwykłych odbiorców). Widzowie w Polsce ostatecznie na możliwość legalnego oglądania „Solar Opposites” musieli poczekać nieco dłużej, bo do października. Podobnie jak inne głośne tytuły Hulu wypuszczane już po przejęciu serwisu przez Disneya produkcja została dodana do biblioteki stacji FOX.

Spoza układu” opowiada historię czwórki kosmitów uwięzionych na Ziemi. Główny pomysł na animację nie ulegnie zmianie, co potwierdza nowy zwiastun.

Opublikowany materiał pokazuje najprawdopodobniej fragment jednego z odcinków (choć teoretycznie może to być też wideo przygotowane specjalnie na potrzeby marketingu), w trakcie którego bohaterom „Spoza układu” udaje się nareszcie naprawić swój statek. Na jakieś 10 sekund, po których machina znowu osiada na dachu domu zamieszkiwanego przez Corvo, Terry'ego, Yumyulacka i Jesse. Oznacza to, że wzorem takich tytułów jak „Simpsonowie” czy „South Park” najważniejsze elementy status quo z 1. sezonu zostaną zachowane.

REKLAMA

W dalszym ciągu możemy się więc spodziewać niepokornej i często dosyć brutalnej animacji, która połączy w sobie popkulturowe elementy zaczerpnięte rodem z sci-fi z mocnym humorem. Na razie nie wiadomo, czy kontynuowany będzie za to wątek miasta miniaturowych ludzi (zbierający szczególnie pochlebne recenzje, również z mojej strony w oryginalnym tekście). Wydaje się to natomiast bardzo prawdopodobne.

Amerykańska premiera „Solar Opposites” przypadnie na 26 marca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe odcinki obejrzymy w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA