REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Śródziemie na wyciągnięcie ręki

Miłą niespodziankę dla wszystkich miłośników J.R.R. Tolkiena i/lub Petera Jacksona przygotowało Google - pod tym adresem znajdziecie świetnie opracowaną, interaktywną mapę Śródziemia. 

22.11.2013
20:15
Śródziemie na wyciągnięcie ręki
REKLAMA

Sama mapa nie byłaby może niczym szczególnie ciekawym - oferowany przez nią poziom przybliżenia nie jest szczególnie zadowalający, a o widoku w stylu Street View możemy oczywiście zapomnieć (a szkoda, bo byłaby to rzecz absolutnie genialna), gdyby nie udostępniono zwiedzania lokacji znanych z pierwszej części filmu. Do naszej dyspozycji dostępne są na razie jedynie trzy miejsca - Trollshaws, Rivendell i Dol Guldur. Drugie tyle pozostaje na razie zablokowane. Możliwość ich obejrzenia pojawi się prawdopodobnie wraz z premierą drugiego "Hobbita", ewentualnie tuż po niej.

REKLAMA

Zwiedzaniu każdej z lokacji towarzyszy nastrojowa muzyka. W trakcie wycieczki mamy okazję poznać historię danego miejsca (niestety mocno skrótowo) i krótkie notki o postaciach. W każdym z nich znajdziemy też mini gierkę. Najciekawsza jest ta z Dol Guldur, przypominająca dość znany swego czasu tytuł - "Slender". Całość okraszona jest efektowną oprawą graficzną, która dzięki zastosowaniu low-poly powinna szybko i bezproblemowo ładować się nawet przy słabych prędkościach łącza. Ze względu na zastosowane języki WebGL i CSS3, mapa działa najlepiej pod przeglądarką Google Chrome i na urządzeniach z Androidem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA