REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Star Wars Episode VII – hełm szturmowca, strój Hana Solo i „ten zły” na zdjęciach

To już ten wyjątkowy moment. Z planu nowych Gwiezdnych Wojen zaczyna wyciekać coraz więcej informacji, natomiast wokół produkcji narastają plotki i rozmaite doniesienia. Ostatni tydzień był niezwykle obfity w trudne do zweryfikowania wiadomości i zdjęcia, które postanowiliśmy dla was zbiorczo opublikować poniżej. Uwaga – czytasz na własną odpowiedzialność!

19.08.2014
19:21
Star Wars Episode VII – hełm szturmowca, strój Hana Solo i „ten zły” na zdjęciach
REKLAMA
REKLAMA

#1 Tak prezentują się nowi szturmowcy

Chociaż akcja siódmego epizodu Gwiezdnych Wojen będzie się działa w wiele lat po pierwszej trylogii, ponownie zobaczymy w nich rozpoznawalnych, nieskazitelnie białych szturmowców. Ci przejdą kolejną modyfikację wyglądu (oraz funkcjonalności) pancerza, podobnie jak miało to miejsce między drugim a trzecim epizodem oraz między nową i starą trylogią.

star wars episode vii szturmowiec 1
star wars episode vii szturmowiec 2

Trzeba przyznać, że w 30 lat od śmierci (pierwszej z wielu) Imperatora Palpatine’a oddziały szturmowców nie różnią się przesadnie od zastępów swoich starszych kolegów po fachu. Co prawda hełmy sprawiają wrażenie nieco bardziej futurystycznych i kojarzących z nową trylogią, ale zarówno wersja „standardowa” jak i ta stworzona do przebywania w trudnych warunkach atmosferycznych (pamiętacie lodowe Hoth?) nie pozostawiają żadnego miejsca na interpretację – mamy przed sobą wykapanych szturmowców. Tym razem na usługach Republiki.

#2 Oto nowe stroje Hana Solo

Jak widzicie na grafikach koncepcyjnych, Harrison Ford nawet w wieku 72 lat wygląda idealnie w stroju, który zazwyczaj nosili imperialni admirałowie. Jako jeden z najlepszych pilotów w całej galaktyce, jego pierś zdobi szereg odznaczeń, z kolei kaptur, tło i buty po raz kolejny wskazują, że będziemy mieli do czynienia z jakąś wyjątkowo zimną planetą w filmie.

star wars episode vii han solo 2

Druga grafika koncepcyjna Star Wars Episode VII przedstawia Hana Solo w bardziej „domowym” stroju, który może kojarzyć się z odzieniem Jedi. Luźne i powiewne szaty to zapewne codzienny strój Solo, teraz ojca i jednego z najbardziej rozpoznawalnych liderów Republiki. Zgaduję, że czasy sielanki nie będą jednak trwały dla niego zbyt długo.

#3 Poznajcie Inkwizytora – „tego złego”, który musi dorównać Darth Vaderowi

Opierając się na medialnych doniesieniach, Inkwizytor będzie korzystającym z Mocy Sithem. Wysoki oraz szczupły szwarccharakter zapowiada się przerażająco, z czerwonymi ślepiami do kompletu czerwonego miecza świetlnego. Podobnie jak Vader, Inkwizytor przesiąka elektroniką, lecz w przeciwieństwie do Anakina Skywalkera, ta nie będzie schowana pod płaszczem, hełmem i uniformem.

star wars episode vii inkwizytor
REKLAMA

Żeby było jeszcze ciekawiej, Inkwizytor dostanie obsesji na punkcie Darth Vadera. Można to zresztą wnioskować po obrazku, który wyciekł do sieci i w którym to antagonista trzyma hełm swojego niedoścignionego wzoru. Jakie są powody takiego stanu rzeczy? Czy czarny charakter wielbi Vadera, czy może nienawidzi go za ukrócenie rządów Sithów? Tego najpewniej dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Star Wars Episode VII zadebiutuje w kinach w grudniu 2015 roku. Do tego czasu będziemy informować was o wszystkich najciekawszych doniesieniach z planu filmowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA