REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Koniec z zimowymi premierami Gwiezdnych wojen. Epizod IX sagi Star Wars z datą premiery

Disney wybrał grudniową datę premiery dla trzech pierwszych nowych filmów z cyklu Star Wars. Korporacja najwyraźniej wycofuje się jednak z tego pomysłu. Potwierdza to ogłoszona właśnie data premiery Gwiezdne wojny: Epizod IX.

25.04.2017
21:25
znamy daty premier disneya - star wars epizod ix i nowy indiana jones
REKLAMA
REKLAMA

Disney wykupił prawa do całej Odległej Galatyki w 2014 roku i zapowiedział wydanie sześciu nowych filmów. Obok trylogii skupiającej się na losach rodu Skywalkerów zdecydowano się nakręcić też trzy spin-offy. Dwa pierwsze filmy, czyli Epizod VII: Przebudzenie Mocy i Łotr 1 trafiły już do kin. Trzeci, czyli Epizod VIII: Ostatni Jedi zadebiutuje w grudniu tego roku.

Najwyraźniej ósma część sagi będzie ostatnim filmem Star Wars, który trafi na ekrany kin w grudniu.

Premiery poprzednich filmów Star Wars miały swoje premiery w maju, ale Disney zerwał z tą tradycją. Na kontynuację przygód ulubionych bohaterów rozpoczynającą nowy rozdział w uniwersum Star Wars pod kierownictwem nowego właściciela musieliśmy czekać do grudnia 2015 roku. Pierwszy spin-off o Rebeliantach wykradających plany Gwiazdy Śmierci pojawił się rok później.

Kolejny rok zmuszeni jesteśmy czekać na Ostatniego Jedi, a film trafi do kin na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Na tym jednak kończą się grudniowe premiery. Już od dłuższego czasu wiadomo, że drugi spin-off sagi opowiadający o przygodach młodego Hana Solo trafi do kin 25 maja 2018 roku, czyli zaledwie w pół roku od premiery Ostatniego Jedi.

star wars epizod ix logo class="wp-image-84223"

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Gwiezdne wojny: Epizod IX również będzie miał premierę w maju.

Oznacza to, że maj znów stanie się ulubionym miesiącem fanów Gwiezdnych wojen. Jak można wyczytać w witrynie starwars.com data premiery piątego z zapowiedzianych filmów, a zarazem zwieńczenia trylogii skupiającej się na Rey, Finnie i Poe Dameronie, to dokładnie 24 maja 2019 roku.

REKLAMA

Czas oczekiwania na niezatytułowany jeszcze Epizod IX będzie więc o pół roku krótszy niż czas pomiędzy premierami części siódmej i ósmej. Pozostaje mieć nadzieję, że trzeci ze spin-offów, który skupi się najpewniej na postaci Boby Fetta lub Obi-Wana Kenobiego, również pojawi się zaraz przed wakacjami.

Warto też nadmienić, że Lucasfilm ma też informacje dla fanów Indiana Jonesa. Piąty film o przygodach wybitnego archeologa, którego zagrał znany z Gwiezdnych wojen aktor Harrison Ford, zadebiutuje jednak dopiero 10 lipca 2020 roku, czyli w zapewne miesiąc po ostatnim filmie z cyklu Star Wars.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA