REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Han Solo nadchodzi! Znamy datę premiery filmu i mamy pierwsze zdjęcie

Disney potwierdził premierę spin-offu Star Wars, którego bohaterem jest Han Solo. Film zadebiutuje w kinach 25 maja 2018. To pół roku po premierze Ostatniego Jedi – kontynuacji Przebudzenia Mocy.

22.02.2017
10:37
Han Solo
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni Jedi początkowo zapowiedziany był na maj 2017 roku. Disney widząc jednak, jak świetnie radzą sobie grudniowe premiery filmów z serii, postanowił opóźnić pojawienie się „ósemki” w kinach. Nie wpłynęło to na szczęście na datę premiery filmu o Hanie Solo, którą już wcześniej przewidywano na maj.

Film opowie o przygodach Hana Solo i jego włochatego kompana Chewbacki jeszcze przed tym, jak obaj trafili na rycerzy Jedi i pomogli zniszczyć Gwiazdę Śmierci. W rolę Hana Solo nie wcieli się Harrison Ford, który w tym roku skończy 75 lat, a Alden Ehrenreich (27 l.) znany między innymi z Pięknych Istot (2013).

Oprócz niego w obsadzie znajdują się również Donald Glover (zagra Lando Calrissiana), Emilia Clarke („matka smoków” z Gry o tron), i Woody Harrelson (detektyw Marty Hart z hitowego serialu HBO). Całość wyreżyserują Phil Lord i Christopher Miller, twórcy m. in. 21 Jump Street.

REKLAMA
 class="wp-image-80261"
Od lewej: Woody Harrelson, Chris Miller (reżyser), Phoebe Waller-Bridge, Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Joonas Suotamo (Chewbacca), Phil Lord (reżyser), Donald Glover.

Zdjęcia do filmu o Hanie Solo ruszyły już w poniedziałek, o czym LucasFilm poinformował, publikując pierwszą fotografię z planu. Oczywiście z pokładu Sokoła Millenium!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA