REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Ten album będzie hitem na domówkach wszystkich fanów "Gwiezdnych wojen"

Muzyka od zawsze była jednym z największych atutów "Gwiezdnych wojen", ale umówmy się - na imprezy nadawała się nieszczególnie. Niebawem jednak, za sprawą albumu "Star Wars Headspace", to może się zmienić. 

09.02.2016
10:22
Ten album będzie hitem na domówkach wszystkich fanów "Gwiezdnych wojen"
REKLAMA
REKLAMA

"Star Wars Headspace" to płyta z muzyką elektroniczną i dance'ową, mocno inspirowaną ścieżkami dźwiękowymi, które John Williams napisał na potrzeby "Gwiezdnych wojen". Na album, za produkcję którego odpowiedzialny jest legendarny Rick Rubin, złoży się w sumie piętnaście utworów, których autorami będą popularni artyści tego nurtu, tacy jak na przykład: Baauer, Röyksopp, Flying Lotus czy Kaskade. "Star Wars Headspace" cyfrową premierę będzie miało 18 lutego, do sprzedaży w formie fizycznej trafi miesiąc później.

Trzy udostępnione kawałki ze "Star Wars Headspace" brzmią ciekawie, a inspiracja "Gwiezdnymi wojnami" jest w nich czytelna. Utrzymany w elektronicznej stylistyce krążek z całą pewnością znajdzie niemałe grono wielbicieli. Choć ortodoksyjni fani "Gwiezdnej sagi" słysząc te dźwięki, zapewne złapią się za głowę.

REKLAMA

"Star Wars Headspace" to oczywiście nie pierwszy tego typu eksperyment. Muzycy od dawna romansowali z "Gwiezdnymi wojnami", czego efekty były bardzo różnorodne. Wystarczy przywołać choćby wydaną w 1977 roku płytę "Music Inspired By Star Wars And Other Galactic Funk", gdzie utwory Johna Williamsa doczekały się dyskotekowych aranżacji czy ubiegłorocznego hip-hopowego krążka "Life After Death Star", za który odpowiedzialny jest Richie Branson.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA