REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Bohaterom Stranger Things niezbyt wyszedł powrót do normalności. Wiemy już, w jakim stanie zobaczymy ich w drugim sezonie

Chociaż do premiery Stranger Things 2 jeszcze sporo czasu, to Netflix stale podsyca zainteresowanie kontynuacją niespodziewanego hitu minionego roku. Wiemy już, jak bohaterowie (nie) poradzili sobie z traumatycznymi przeżyciami z pierwszej serii.

10.02.2017
18:16
Stranger Things 2 sezon spoilery
REKLAMA
REKLAMA

Poniższe informacje można traktować jak spoilery, ale po zapoznaniu się z nimi jestem przekonany, że ich znajomość w żadnym stopniu nie popsuje seansu.

Starger Things okazało się niesamowitym hitem. Seria nawiązująca klimatem do familijnych dreszczowców z lat 80. ubiegłego wieku przypadła do gustu widzom na całym świecie. Ta udana produkcja urzekła też recenzentów i krytyków. Stała się prędko jednym z najczęściej poszukiwanych seriali w sieci.

Po takim przyjęciu Stranger Things 2 było tylko kwestią czasu.

Nie wiemy jeszcze, ile sezonów powstanie. Twórcy nie planowali zrobić z tego serialu emitowanego dekadę. Jak na razie mamy potwierdzenie tego, że w tym roku w Halloween zadebiutuje drugi sezon Stranger Things, o którym wiemy coraz więcej.

Akcja osadzona będzie w 1984 roku, a pora roku pokryje się z datą premierą. Dzieciaki przebrali za Łowców Duchów z okazji Halloween. Wrota do mrocznego wymiaru nie zostały zamknięte, a pochodząca z niego istota zostanie... zwierzakiem domowym.

Wiemy też, że pierwsza seria nie skończyła się hollywoodzkim "żyli długo i szczęśliwie". Bohaterowie byli świadkami tragicznych wydarzeń. Ludzie zginęli. To musiało na nich wpłynąć i okazuje się, że wpłynęło.

Co się działo z bohaterami Stranger Things po uratowaniu Willa?

Praktycznie każdy z nich musi radzić sobie z traumą i niezbyt dobrze im to wychodzi. W kolejnym sezonie nadal istotną postacią będzie Hopper. Nie udał mu się związek z Joyce i zajmuje się ukrywaniem przed światem tego, co się naprawdę stało. Jego celem nie jest jednak ukrycie prawdy, a ochrona mieszkańców miasteczka, bo świadomość istnienia obcego wymiaru mogłaby mieć opłakane skutki.

Problemy czekają też parę nastolatków, czyli Nancy i Mike'a. Przede wszystkim dla tej bohaterki wspomnienia będą ciężkie, bo straciła w mrocznym wymiarze swoją przyjaciółkę, Barb. Wiemy też, że Eleven powróci, ale jak na razie w świadomości bohaterów ona również padła ofiarą monstrum z Upside Down.

Niezbyt dobrze dzieje się w rodzinie Byersów.

Will został uratowany przez bohaterów pierwszego sezonu, ale na psychice dziecka pozostały ślady po traumie, jaką przeżył. Dzieciak zmaga się teraz z przerażającymi wizjami i nie wiadomo do końca, czy to wytwór jego umysłu, czy też może ich źródłem jest nadmierny kontakt z Mrocznym Wymiarem.

Joyce i Hopper wbrew temu, czego można było się spodziewać, nie zostali parą. Matka Willa uznała, że jej rodzina potrzebuje stabilizacji. Znalazła nowego chłopaka, którym jest jej znajomy ze szkoły średniej, Bob. To zupełnie nowa postać w serialu, którą zagra Sean Astin.

REKLAMA

W Stranger Things 2 pojawi się też wielu innych bohaterów. Wśród nich są Dr. Owens (Paul Reiser) oraz rodzeństwo Max (Sadie Sink) i Billy (Dacre Montgomery).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA