REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

18 rzeczy, które wiemy o drugim sezonie Stranger Things

Stranger Things było jednym z największych zaskoczeń wśród seriali wyemitowanych w zeszłym roku. Produkcja Netfliksa ociekająca klimatem familijnego dreszczowca lat 80. podbiła serca widzów na całym świecie. W tym roku zadebiutuje drugi sezon. Co już o nim wiemy?

02.02.2017
13:13
stranger things sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Drugi sezon Stranger Things, niczym stwór z innego wymiaru, zbliża się do nas niepostrzeżenie. Widzimy jednak urywki tego, czym będzie ta produkcja. Twórcy i aktorzy nieustannie karmią nas strzępkami informacji na temat tego, czego można spodziewać się po kolejnej serii. Zebraliśmy najważniejsze informacje w jednym miejscu.

Hopper's back😏

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika David Harbour (@dkharbour) 31 Paź, 2016 o 7:55 PDT

1. Zdjęcia do drugiej serii Stranger Things ruszyły już w zeszłym roku.

Zdjęcia z planu pojawiły się już w listopadzie ubiegłego roku.

2. Wiemy już, że nowy sezon nie będzie się dział zaraz po zakończeniu poprzedniego.

Wydarzenia z drugiego sezonu Stranger Things będą się działy w rok po pierwszym sezonie, czyli w 1984 roku. Da to czas na to, by rozwinąć postaci i pokazać je z nieco innej perspektywy.

3. Ile odcinków będzie miał drugi sezon?

Nietypowo - 9. To o jeden więcej, niż pierwsza seria. Ich tytuły to Madmax, The Boy Who Came Back to Life, The Pumpkin Patch, The Palace, The Storm, The Pollywog, The Secret Cabin, The Brain i The Lost Brother.

4. Stranger Things 2 będzie mroczniejsze.

Twórcy dostali więcej swobody i mogą zrealizować mroczniejszą wizję. Oby tylko nie skończyło się to powtórką z drugiej serii Detektywa.

5. Co łączy Szósty zmysł i Stranger Things?

Reżyser i scenarzysta hitu Szósty zmysł, którego nowy film Split możemy oglądać na ekranach kin, miał życzenie wyreżyserować jeden z odcinków drugiej serii.

6. Jim Hopper nie umie trzymać języka za zębami.

David Harbour, czyli aktor odgrywający w Stranger Things rolę szefa policji, Jima Hoppera, zdradził co nieco na temat fabuły serialu. Zapowiedział, że na drodze ku szczęściu Hoppera i Joyce (bohaterki Winony Ryder) stanie zupełnie nowa postać, w którą wcieli się Sean Astin. Zdradzono, że Bob Newby zagra on nowego chłopaka Joyce, który chodził razem z nią i Jimem do szkoły. Jest menedżerem w RadioShack.

7. Co z Nancy?

Niewykluczone, że i ta bohaterka zmieni chłopaka i odejdzie od Steve'a na rzecz zamkniętego w sobie Jonathana.

8. Będą nowi bohaterowie.

Większość obsady poprzedniej serii powróci, ale znajdzie się też miejsce dla nowych twarzy. W produkcji pojawi się Brett Gelman (Murray Bauman, wyznawca teorii spiskowych), Paul Reiser (Dr Owens, pracownik departamentu energii zajmujący się sprzątaniem po wydarzeniach z poprzedniego sezonu) i Linnea Berthelsen (Roman, ogromna outsiderka). Sadie Sink i Dacre Montgomery zagrają rodzeństwo o imionach Max i Billie.

9. Barb nie powróci, ale...

Koleżanka Nancy, którą spotkał straszny koniec w pierwszym sezonie, wedle zapowiedzi nie powstanie z martwych. Serial odniesie się jednak do niej.

10. ... Jedenastka raczej tak.

W nowej serii powinniśmy zobaczyć Millie Bobby Brown w roli Jedenastki.

11. Nowy sezon nie będzie kompletnie nową historią.

To będzie kontynuacja wydarzeń z pierwszej serii. Okaże się, że tajemnicze zniknięcie Willa to był dopiero początek tego, co czeka mieszkańców Hawkins.

 class="wp-image-70696"

13. Upside Down miało zły wpływ na Willa.

Przebywanie przez tydzień w mrocznym wymiarze zamieszkiwanym przez potwory srawiło, że dziecko, które poszukiwano przez cały pierwszy sezon, jest w kiepskim stanie. Wycieczka miała też wpływ na inne postaci.

14. Potworów nie zabraknie!

Kolejny z nich będzie większy i straszniejszy niż ten z pierwszego sezonu.

15. Stranger Things pokaże, że bycie innym niż reszta nie jest złe.

Podobnie jak wiele innych dzieł popkultury przed nim, Stranger Things będzie pokazywał jak ważne jest przyjęcie wszystkich osób wykluczonych - dziwaków i odmieńców. Produkcja przyjmie takie jednostki pod swoje skrzydła. Można to traktować jak deklarację polityczną nawiązującą do ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych.

16. To nie jest serial na 6, 7 sezonów.

Twórcy wiedzą, gdzie to wszystko zmierza. Może to potrwać jeszcze kilka sezonów, ale mają w planach zakończenie serii i - przynajmniej na razie - nie mają zamiaru ciągnąć jej przez długie lata.

17. Koniec z poczuciem klaustrofobii.

Serial zamykał nas w jednym małym amerykańskim miasteczku. Druga seria zacznie się od razu w innym miejscu, ale do Hawkins oczywiście wrócimy.

18. Kiedy zadebiutuje Stranger Things 2?

Tego akurat jeszcze nie wiemy. Drugi sezon hitu Netfliksa nie otrzymał jeszcze daty premiery. Spodziewamy się, że trafi na platformę latem 2017 roku - najpewniej w lipcu - ale czekamy na oficjalne oświadczenie twórców w tej sprawie.

REKLAMA

Zobacz też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA