REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Wszystko, co wiemy o drugim sezonie Stranger Things

Już dokładnie za tydzień Netflix udostępni na drugi sezon serialu Stranger Things. Poprzeczka została ustawiona bardzo wysoko. Co wiemy na jego temat? I czy ma szanse sprostać oczekiwaniom?

20.10.2017
13:06
Drugi sezon Stranger Things: wszystko, co wiemy o kontynuacji serialu
REKLAMA
REKLAMA

27 października będzie miała miejsce jedna z największych telewizyjnych premier tego roku. Właśnie wtedy Netflix udostępni w całości drugi sezon Stranger Things. A więc serialu, który paradoksalnie jest zarówno powiewem świeżości, jak i miejscami wręcz bezwstydnym żerowaniem na naszych sentymentach do filmów sprzed trzech dekad.

Jakiekolwiek sztuczki związane z miłym uczuciem nostalgii, choć świetnie sprawdziły się w pierwszym sezonie, tym razem już nie przejdą. Stranger Things 2 będzie musiał nam pokazać swoją własną tożsamość. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że twórcy podeszli do tematu z najwyższą pieczołowitością. Co wiemy na temat drugiego sezonu? Pamiętajcie, że omawiając kontynuację będziemy odwoływać się do poprzednich odcinków. Jeżeli jeszcze ich nie widzieliście, zachęcamy do zapoznania się z nimi przed lekturą tego tekstu.

Drugi sezon Stranger Things – data premiery.

Serial zostanie udostępniony na platformie Netflix w Piątek, 27 października. Dostępne będą od razu wszystkie odcinki, co oznacza, że niektórzy z nas pójdą spać w sobotę nad ranem.

Czy drugi sezon zamyka historię opowiadaną przez serial?

Stranger Things 2 ile sezonów class="wp-image-79924"

Nie mamy na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bowiem fabuła drugiego sezonu z oczywistych względów jest owiana tajemnicą. Wiemy jednak, że Netflix zatwierdził już produkcję trzeciego sezonu, rozważa też czwarty. Nie jest jednak jasne, czy te przyszłe produkcje będą kontynuacją opowiadanych wydarzeń, czy też podejmą zupełnie inny temat.

Czy jest już dostępny zwiastun drugiego sezonu Stranger Things?

No jasne! Jest ich nawet kilka. Znajdziecie je na oficjalnym kanale Netfliksa. Powyżej prezentujemy ostatni i najbardziej klimatyczny ze wszystkich.

Czy wiemy, o czym będzie opowiadał drugi sezon Stranger Things?

Oczywiście, że nie. Wiemy tylko, że będzie to kontynuacja opowieści z pierwszego sezonu. Twórcy serialu zdradzili również, że postaciami, na które będzie położony szczególny nacisk, będą Hopper i jego córka. Jak dokładnie będzie poprowadzony ten wątek? Nie mamy pojęcia. Twórcy zapewniają nas jednak, że nie powinniśmy nic zakładać, bo na pewno nas zaskoczą sposobem ujęcia tematu. Trzymamy za słowo!

Wiemy też, że akcja dzieje się w rok po pierwszym sezonie. I że „gdy wszyscy już myślą, że świat wrócił do normalności, czający się tuż obok mrok zagraża całemu Hawkins”. Z przecieków prasowych dowiedzieliśmy się również, że pierwszy odcinek zaczyna się, gdy nasi główni bohaterowie świętują Halloween przebrani za filmowych pogromców duchów. Ocalony w pierwszym sezonie Will zaczyna jednak mieć przerażające wizje. I nie jest pewien, czy to efekt traumy, czy też za tymi majakami kryje się coś więcej.

Stranger Things class="wp-image-103438"

Udało nam się również dowiedzieć, że Joyce będzie miała nowego chłopaka – Boba – licząc na to, że będzie on namiastką ojca, odciążając ją nieco od roli samotnej matki. Hopper, chcąc ją chronić, będzie dwoił się i troił, by utrzymać wydarzenia z pierwszego sezonu w tajemnicy.

Nancy i Mike’a zastaniemy w nieustającej żałobie po stracie Barb. Pojawią się też dwie nowe postacie: Billy i Max. Ta druga zaprzyjaźnia się z paczką głównych bohaterów i zaczyna się podobać Lucasowi i Dustinowi.

Ile jest odcinków w drugim sezonie Stranger Things?

 1. Madmax
 2. The Boy Who Came Back To Life
 3. The Pumpkin Patch
 4. The Palace
 5. The Storm
 6. The Pollywog
 7. The Secret Cabin
 8. The Brain
 9. The Lost Brother

Czy w drugim sezonie Stranger Things pojawią się nowe postacie?

Stranger Things drugi sezon class="wp-image-103288"

Tak. Będą to, wspomniani już wyżej, Billy (w tej roli Dacre Montgomery) i Max (Sadie Sink). Billy rzekomo – ta informacja nie została potwierdzona – będzie starszym bratem Max. Z kolei Max jest nowa w mieście, to typ ciut zbuntowanej dziewczynki, lubiącej deskorolki i punk rocka.

Do obsady dołączy też Paul Reiser, który ma zagrać Dr Owensa z departamentu energii i Sean Astin. Ten ostatni wcieli się w Boba, nowego chłopaka Joyce.

Czy będzie więcej Drugiej Strony w nowym sezonie Stranger Things?

Tak! Na tym jednak scenarzyści ucinają sprawę. Mamy poznać nieco więcej szczegółów na temat tajemniczego, alternatywnego wymiaru.

Więcej o Drugiej Stronie dowiecie się z naszego materiału wideo:

Czy Jedenastka żyje?

 class="wp-image-100844"

Zwiastuny sugerują, że tak. Tym niemniej jedyne, czego się dowiedzieliśmy od twórców serialu, to że Jedenastka „egzystuje w jakiejś formie”. Być może chodzi tu o jej bytność w innej formie rzeczywistości. Tego jeszcze nie wiemy.

Czy Barb żyje?

Nie.

REKLAMA

Czy mogę obejrzeć drugi sezon Stranger Things bez oglądania pierwszego?

Nikt ci tego oczywiście nie zabroni. Stracisz jednak bardzo wiele. Drugi sezon będzie się bezpośrednio odwoływał fabularnie do pierwszego, wiele wątków będzie dla ciebie niezrozumiałych. Zdecydowanie zachęcam do znalezienia kilku godzin wolnego czasu i obejrzenie go jak najszybciej na Netfliksie. Nie pożałujesz, to znakomity serial.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA