REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Millie Bobby Brown ze Stranger Things opuszcza media społecznościowe. Wszystko przez obraźliwe memy

Coraz więcej hollywoodzkich gwiazd spotyka się z hejtem i dręczeniem w mediach społecznościowych. Niezadowoleni fani, trolle internetowe i zwyczajni frustracji łączą siły, by uprzykrzyć życie znienawidzonym aktorom. A ci w odpowiedzi kasują swoje konta jak gwiazda Stranger Things, Millie Bobby Brown. Wszystko dlatego, że stała się podkładką pod homofobiczne memy.

15.06.2018
9:43
Millie Bobby Brown ze Stranger Things została homofobicznym memem
REKLAMA
REKLAMA

Najwięcej problemów z agresywnymi użytkownikami mają aktorzy nowych Gwiezdnych wojen. A właściwie aktorki, ponieważ to one stają się najczęściej celem zmasowanych ataków. To właśnie spotkało Kelly Marie Tran, która zdecydowała się niedawno opuścić Instagrama.

Tego typu decyzja brzmi dla niektórych niepoważnie, ale nie powinno się lekceważyć takich gestów. W czasach gdy Dwayne „The Rock” Johnson może się pochwalić ponad milionem fanów na Instagramie, media społecznościowe przestają być jedynie źródłem promocji. Mogą być za to dodatkowym argumentem w negocjacjach kontraktowych (Johnson życzy sobie dodatkowy milion dolarów za dostęp do jego kont).

 class="wp-image-172999"

Jak podaje Variety, kolejną ofiarą internetowego gnębienia stała się Millie Bobby Brown ze Stranger Things.

Tym razem nie chodzi jednak o bezpośrednie, negatywne komentarze na temat roli bądź umiejętności aktorskich. Czternastoletnia gwiazda stała się bazą dla serii homofobicznych memów. Internauci wykorzystywali zdjęcia i nagrania aktorki (przeważnie różne selfie), do których dokładali mało wybredne i przeważnie niecenzuralne komentarze homofobicznej natury pod hashtagiem #TakeDownMillieBrown.

REKLAMA

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego akurat Brown stała się celem tych „żartów”. Niektórzy użytkownicy Twittera zapewniają, że widzieli aktorkę używającą podobnych zwrotów w stosunku do osób homoseksualnych, ale to nie potwierdzone informacje. Inna teoria głosi, że memy są tak naprawdę wewnętrznym żartem gejowskich środowisk, który zyskał popularność i w przetworzonej formie wypłynął na szerokie wody internetu.

Wyraźnie jednak widać, że ofiarami gnębienia znacznie częściej stają się młode gwiazdy na początku swojej kariery. Dla nich obecność w mediach społecznościowych jest znacznie ważniejsza, a odporność na internetowy hejt mniejsza. Millie Bobby Brown, która w serialu Netfliksa wciela się w Eleven, skasowała swoje Twitterowe konto zapewne głównie za radą swoich marketingowców. I prędzej czy później na niego powróci. Pytanie, czy faktycznie warto wracać do świata, w którym żarty polegają na chamstwie i ranią niewinne osoby.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA