REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Poznaj historię matki Jedenastki. Pojawił się fragment książki dziejącej się przed wydarzeniami ze „Stranger Things”

Witajcie w czasie przed Demogorgonem. Oto fragment książkowego prequelu do wydarzeń znanych z serialu Netfliksa. Jak zapowiada się „Stranger Things. Mroczne Umysły”?

18.02.2019
18:00
stranger things mroczne umysły gwenda bond
REKLAMA
REKLAMA

Już od pewnego czasu wiadomo, że otrzymamy trzy książki, które opowiedzą o wydarzeniach sprzed tych dobrze nam znanych z serialu. Za wszystkie odpowiada Gwenda Bond, zaś pierwszy tom ma trafić na półki księgarń już 24 kwietnia tego roku. Jesteśmy zatem zawieszeni w oczekiwaniu na premierę 3. sezonu „Stranger Things”, a także książek mających poszerzyć serialowe uniwersum. Dzięki wydawnictwu Poradnia K możemy już zaznajomić się z fragmentami powieści.

Akcja książki skupi się na historii matki Jedenastki oraz tajemniczego programu MKULTRA.

Wydawnictwo udostępniło fragment prologu oraz pierwszego rozdziału. Z tekstem można się zaznajomić na stronie Niestatystyczny.pl.

stranger things mroczne umysły

Akcja rozgrywa się w 1969 roku. W prologu opisana została scena, w której dr. Martin Brenner (w serialu wcielał się w niego Matthew Modine) przyjeżdża do Państwowego Laboratorium Hawkins. Nie jest jednak sam w samochodzie, gdyż towarzyszy mu Ósemka, dziewczynka, której prawdziwe imię to Kali.

Później akcja się urywa i przeskakujemy do pierwszego rozdziału. Tym razem rzecz nie dzieje się w Hawkins, a w Bloomington, innym mieście stanu Indiana. Poznajemy trójkę nastolatków, są nimi Terry, Andrew oraz Stacey. Pierwsza z wymienionych opowiada o tym, jak skuszona 15 dolarami zgłosiła się do wzięcia udziału w eksperymencie psychologicznym. Wyjawia przyjaciołom, że zrobiono jej zastrzyk, a także podano tabletkę, by następnie zadać szereg pytań. Dziewczyna zwierza się z tego, że resztę wydarzeń pamięta jak przez mgłę. Wie, że odpowiadała na pytania i nigdy więcej nie zamierza powtórzyć tego doświadczenia nawet za wspomniane 15 dolarów. Kim jest Terry? To matka Jedenastki, Terry Ives.

To tyle, jeżeli chodzi o fragmenty, jednak z opisu wydawnictwa wiemy, że w fabule książki echem odbijać się będą wydarzenia związane z wojną w Wietnamie. Z kolei sama Terry, wraz z trójką innych pacjentów, spróbuje odkryć, co tak naprawdę kryje się za tajnym rządowym badaniem. Nie zdaje sobie sprawy, jak wielkiej i złowrogiej tajemnicy dotyka oraz jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

Można już składać przedpremierowe zamówienia na książkę „Stranger Things. Mroczne umysły”.

REKLAMA

Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K i będzie liczyć 350 stron. Koszt pozycji to 39,99 zł za miękką okładkę, ale obecnie w internetowym sklepie Świata Książki jest dostępny za 27,99 zł. Za tłumaczenie z języka angielskiego odpowiada Paulina Braiter.

Nowy sezon „Stranger Things” od 4 lipca, zaś fragment „Stranger Things. Mroczne umysły” na stronie Niestatystyczny.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA