REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wszystko, co już wiemy o trzecim sezonie Stranger Things

Druga seria Stranger Things już za nami. Przygoda w Hawkins jednak wcale się nie kończy. Twórcy planują kolejne sezony, a oto wszystko, co o nich wiemy. 

31.10.2017
21:52
Wszystko, co już wiemy o trzecim sezonie Stranger Things
REKLAMA
REKLAMA

UWAGA! Tekst zawiera spoilery dotyczące Stranger Things 2.

Jedną z największych wad 2. sezonu było to, że tak szybko się skończył. Pocieszające jest jednak, że mamy na co czekać.

Czy będzie trzeci sezon?

Będzie. Bracia Duffer oficjalnie zapowiedzieli, że rozpoczynają prace nad kolejny sezonem. Z niepotwierdzonych informacji wiemy, że Netflix rozważa również dalszą kontynuację tej popularnej serii. Zapewne wszystko zależy od wyników oglądalności.

Kiedy możemy spodziewać się następnej serii?

Tu nie ma oficjalnej informacji, ale na drugi sezon - od premiery pierwszego - musieliśmy czekać ponad rok. Do tego dochodzi fakt, że aktorzy mają inne zobowiązania zawodowe. Zwłaszcza, że najmłodsi członkowie obsady zdobyli dzięki serialowi niemałą popularność. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest pierwsza połowa 2019 roku.

Kto tym razem zagrozi Hawkins?

Ostatnia scena z serialu wskazuje, że wątek Łupieżcy umysłów wcale nie został zamknięty. Co prawda, pozbyto się szczeliny, która sączyła zło do świata, ale to wcale nie oznacza, że główny przeciwnik został pokonany. W programie Beyond Stranger Things wspomniano, że utwór Every Breath You Take, który wybrzmiewał w zakończeniu, ma podwójne znacznie i dotyczy również... potwora obserwującego dzieciaki.

Warto przypomnieć, że w Stranger Things 2 pojawiała się również Eight, siostra Eleven, która również była poddawana eksperymentom. Czy dziewczyna będzie chciała zemścić się na swojej młodszej siostrze? Możliwe jest, że pojawi się jeszcze w serialu.

 class="wp-image-105163"

Jak długo serial będzie kontynuowany?

Bracia Duffer nie chcą ciągnąć fabuły w nieskończoność. Pewne jest, że nie będziemy śledzić przygód młodych bohaterów, aż ci się zestarzeją. Twórcy serialu zapowiadają, że chcą zakończyć pracę nad serialem, gdy ten będzie u szczytu popularności. Kiedy to nastąpi? Zobaczymy. Pojawiły się jednak plotki, że trzeci sezon nie będzie tak mocno powiązany fabularnie z poprzednimi. Chodzi zapewne o to, że druga seria kontynuowała wątek Willa i jego wizyty w Upisde Down, a kolejny sezon będzie musiał oprzeć się na czymś zupełnie innym. Może na nowej ofierze Łupieżcy umysłów?

Co może zmienić się w Hawkins?

Zmieni się czas akcji. Kolejny sezonu ma dziać się w 1985 roku. Nie będzie już groźnego laboratorium, Eleven może trafić do szkoły, do której chodzą młodzi bohaterowie. W tle rysuje się nam również romans Joyce i Hoppera.

Fani spekulują, że jednym z istotnych wydarzeń może być potwór, którego chłopcy włożyli do lodówki w domu Willa. Czy zostanie on poddany gruntownym badaniom? Czy bestia w jakiś sposób była w stanie przeżyć? Trudno w tym momencie wyrokować, ale faktem jest, że ten wątek nie pojawił się już do końca sezonu.

 class="wp-image-105166"
REKLAMA

Czy dowiemy się czegoś więcej?

Problem z przeciekami z nadchodzących produkcji jest taki, że bracia Duffer są bardzo skryci i boją się spoilerów. W przewidywaniu wydarzeń nie pomaga również fakt, że twórcy mają bardzo specyficzny system pracy. W Beyond Stranger Things zwrócono uwagę, że wiele scen i wydarzeń powstaje... na planie, albo są pisane, gdy bracia Duffer widzą, że aktor dobrze wypada w swojej roli. Tak było m. in. z Bobem, w którego wcielił się Sean Astin. Początkowo miała to być mała rólka, ale rozrosła się do całkiem pokaźnych rozmiarów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA