REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy, kiedy James Gunn powróci do MCU. Zdjęcia do „Strażników Galaktyki vol. 3” ruszą w tym roku

James Gunn ujawnił, kiedy po krótkiej przerwie i romansie z DCEU powróci do MCU. Podczas niedawnego Q&A na Instagramie zdradził, że zdjęcia do „Strażników Galaktyki vol.3” rozpoczną się jeszcze w tym roku.

23.02.2021
19:51
James Gunn zdradził, kiedy ruszą zdjęcia do Strażników Galaktyki 3
REKLAMA
REKLAMA

James Gunn chociaż padł ofiarą cancel culture, nie może narzekać na brak zajęć w Hollywood. Kiedy w 2018 roku na jaw wyszły jego obraźliwe posty w mediach społecznościowych, Disney postanowił odsunąć go od „Strażników Galaktyki” i całego Kinowego Uniwersum Marvela. Swoją szansę zwietrzył Warner Bros. Korporacja zatrudniła reżysera, aby zrealizował reboot „Legionu Samobójców”, a potem zlecono mu serialowy spin-off filmu „Peacemaker”. W międzyczasie, a dokładnie w marcu 2019 roku twórca wrócił jednak do łask Myszki Miki.

Kiedy ruszą zdjęcia do 3. części „Strażników Galaktyki”?

Wiadomo było, że Gunn stanie za kamerą „Strażników Galaktyki vol. 3”. Otwartym pozostawało pytanie: kiedy. Reżyser ujawnił tę informację podczas Q&A ze swoimi fanami na Instagramie. I okazuje się, że wróci do MCU zaraz po tym, jak tylko skończy „Peacemakera”. Powiedział bowiem krótko, acz treściwie:

Produkcja ruszy jeszcze w tym roku.

Film „Strażnicy Galaktyki vol. 3” ma pojawić się w kinach w 2023 roku. Bohaterów produkcji zobaczymy jednak już wcześniej. Jak donosi Movieweb, Chris Pratt, Pom Klementieff, Dave Bautista, Karen Gillan i Sean Gunn byli widziani na planie „Thor: Love and Thunder” w Australii. Premierę tego filmu zaplanowano z kolei na 2022 rok. Podczas Q&A Gunn potwierdził, że był w kontakcie z Taiką Waititim, aby przygotować grunt pod powrót Star-Lorda i reszty ekipy:

Tak, jak już wspominałem, Taika czytał scenariusz vol. 3 zanim zabrał się za pisanie „Love & Thunder” i przedyskutowaliśmy dokładnie, co działo się ze Strażnikami.

REKLAMA

W 2022 roku na Disney Plus ma też pojawić się świąteczny special ze Strażnikami Galaktyki. Akcja „Guardians of the Galaxy Holiday Special” ma rozgrywać się między wydarzeniami pokazanymi w „vol. 2” i „vol. 3”. Gunn odpowiada za scenariusz i reżyserię, a zdjęcia mają ruszyć podczas produkcji „Strażników Galaktyki vol. 3”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA