REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale /
  4. VOD

Styczeń 2020 roku będzie miesiącem seriali. Wśród premier „Drakula”, „Nowy papież” i 2. sezon „Sex Education”

Styczeń 202o roku zapowiada się jako prawdziwa uczta dla fanów dobrych seriali. W najbliższym miesiącu na platformach VOD oraz w telewizji pojawi się wiele ciekawych nowości oraz głośnych kontynuacji popularnych serii. Czego dokładnie możecie się spodziewać?

30.12.2019
21:07
styczeń 2020 seriale
REKLAMA
REKLAMA

W styczniu widzowie powinni zwrócić szczególną uwagę na powroty dwóch bardzo chwalonych produkcji Netfliksa i HBO GO. Chodzi oczywiście o 2. sezony „Sex Education” oraz „Młodego papieża” (pod nowym tytułem). Na liście nadchodzących premier jest też popularna brytyjska seria science fiction oraz kolejna interesująca adaptacja prozy mistrza horrorów.

Styczeń 2020 seriale - najważniejsze premiery na następny miesiąc:

„Nowy papież” to najgłośniejsza styczniowa premiera HBO. Kontynuacja docenianego serialu „Młody papież” z 2016 roku opowie dalszy ciąg walki o władzę w Stolicy Apostolskiej. Tym razem wyzwanie papieżowi Piusowi XIII rzuci jego... następca. Przebywający w śpiączce Lenny zostanie bowiem uznany za niezdolnego do panowania nad urzędem, a na jego miejsce kardynałowie wybiorą Brytyjczyka znanego od tej pory jako Jan Paweł III. Szybko okaże się jednak, że rywalizacja jest daleka od finiszu.

Premiera na HBO GO 10 stycznia, a na HBO cztery dni później.

Netflix pokaże wszystkie odcinki miniserialu „Drakula” od razu po zakończeniu emisji produkcji na brytyjskim BBC. Nowa wersja uwielbianego przez popkulturę wampira ma być jeszcze mroczniejsza i bardziej przerażająca niż do tej pory. Według przedpremierowych zapowiedzi, fabuła serialu stanowi po części adaptację powieści Brama Stokera, ale znajdą się tam też liczne nowe elementy.

Netflix udostępni serial w całości 4 stycznia.

Sex Education: Sezon 2

„Sex Education” to jeden z najlepiej ocenianych seriali 2019 roku. Komediowa produkcja przedstawiała temat dojrzewania seksualnego z ciekawej strony, a przy tym stroniła od zbytniego patetyzmu. Zaledwie rok po premierze 1. sezonu widzowie po raz kolejny spotkają się z Otisem Milburnem i pozostałymi bohaterami. Na temat 2. serii wiadomo na razie niewiele, ale wygląda na to, że chłopak będzie musiał poradzić sobie z pozytywnymi i negatywnymi skutkami zdobytej sławy sex-coacha.

Premiera 17 stycznia na Netflix Polska.

Doktor Who: Sezon 12

W styczniu powróci także Doktor Who w wersji Jodie Whittaker. Najnowszy sezon będzie zarazem drugą odsłoną popularnego sci-fi z kobietą w roli głównej. Oprócz Whittaker w 12. serii widzowie ponownie zobaczą także trójkę nowych towarzyszy Doktor Who. Nie oznacza to jednak, że należy spodziewać się identycznej produkcji. Zaprezentowany zwiastun produkcji wskazuje na to, że w świecie serialu zapanował wielopłaszczyznowy kryzys. Czy Władczyni Czasu sobie z nim poradzi?

Polska premiera podwójnego odcinka „Spyfall” na kanale BBC First 12 stycznia o godz. 20:35.

The Outsider

Stephen King doczeka się w styczniu kolejnej adaptacji swojego dzieła. Tym razem chodzi o powieść „Outsider” wydaną w 2018 roku. Nowy serial HBO to opowieść kryminalna z elementami science fiction. Widzowie będą śledzić sprawę Terry'ego Maitlanda, szkolnego trenera oskarżonego o bestialską zbrodnię. Przeciwko mężczyźnie przemawiają wszystkie dowody i zeznania świadków, ale pewne szczegóły nie dają spokoju prowadzącemu sprawę detektywowi.

Od 13 stycznia na HBO GO.

Ted Bundy: Falling For a Killer

REKLAMA

Amazon postanowił dołączyć do serwisów VOD produkujących swoje własne seriale dokumentalne poświęcone seryjnym zabójcom. Wiele podobnych dzieł można znaleźć na Netfliksie, a również HBO GO ma kilka podobnych produkcji, którymi może się pochwalić. Czy „Ted Bundy: Falling For a Killer” zdoła wyróżnić się z tłumu? Twórcy dokumentu podkreślają, że w przeciwieństwie do innych tego typu dzieł ich serial koncentruje się na skrzywdzonych kobietach, a nie ich oprawcy.

Na Amazon Prime Video od 31 stycznia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA