REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wszystkie najciekawsze sceny, które nie znalazły się w ostatecznej wersji Suicide Squad

W wywiadzie dla BBC Jared Leto wspominał, że niewykorzystanego materiału z Jokerem wystarczyłoby na zupełnie nowy film. Jak się okazuje, nie tylko on został ofiarą montażystów odpowiedzialnych za Suicide Squad.

22.08.2016
15:43
Oto najciekawsze usunięte sceny z Suicide Squad
REKLAMA
REKLAMA

Niepotwierdzone doniesienia mówią o dwóch wersjach Suicide Squad, przygotowywanych dla testowej grupy widzów. Pierwszą nazwijmy edycją reżyserską. Ta była nieco mroczniejsza, z bohaterami, którzy nie byli tak łatwi do polubienia. Druga to edycja wytwórni, za którą odpowiadała zewnętrza firma wyspecjalizowana w tworzeniu zwiastunów reklamowych.

Testowa widownia wydała werdykt - więcej humoru, mniej niepokojących scen i mrocznego klimatu.

Po premierze Suicide Squad wielu aktorów nie powstrzymało się od komentarzy na temat kiepsko złożonego filmu. Najgłośniejszy w krytyce był Jared Leto, który wcielił się w świetnie przygotowanego i odegranego Jokera. Zdaniem muzyka, aktora i artysty, tona materiału z jego udziałem nie znalazła się w finalnej wersji filmu.

Ofiarami potężnych cięć są również Katana, Killer Croc oraz Boomerang. Opierając się na rozmaitych wywiadach z aktorami, przygotowałem listę najciekawszych cen, które niestety nie znalazły się w filmie:

1. Podczas lotu helikopterem Killer Croc nie czuje się najlepiej, po czym wymiotuje… kozą. Kreatura robi to na oczach oddziału specjalistów z NAVY SEALS. Mężczyźni czują jeszcze większą odrazę do swojego towarzysza. Ten z kolei pochyla się nad przetrawionym zwierzęciem, po czym… zaczyna je ponownie pożerać.

2. Harley Quinzell ściga Jokera po wydarzeniach ze szpitala Arkham. Kobieta dokonuje tego na motocyklu, doskonale widocznym na wczesnych zdjęciach z planu. Pani psycholog udaje się zatrzymać Jareda Leto, który wdaje się w rozmowę z kobietą.

suicide squad 1 class="wp-image-73420"
suicide squad 3 class="wp-image-73418"
suicide squad 2 class="wp-image-73419"
suicide squad 7 class="wp-image-73417"
suicide squad 8 class="wp-image-73416"

Harley w pewnym momencie celuje do oprawcy z broni, co również mogliśmy zobaczyć na zdjęciach z planu. Joker manipuluje kobietą, aby ta odłożyła broń. Gdy dziewczyna słucha się szaleńca, ten uderza ją otwartą dłonią w twarz, a następnie całuje. Dopiero później para udaje się do zakładu ACNE, gdzie Harley dokonuje skoku do kadzi z chemikaliami.

3. Rozmowa (anty)bohaterów w barze trwa znacznie dłużej, niż w finalnej wersji. Scena rozpoczyna się od przyjmującej zamówienia Harley Quinn. Kobietę w roli barmanki mogliśmy zobaczyć również w zwiastunach reklamowych. Gwoli ścisłości - Deadshot zamawia shota, Katana prosi o whisky, Boomerang i Crock wybierają piwo, z kolei El Diablo - wodę. Harley robi sobie drinka.

suicide squad 11 class="wp-image-73423"

4. Suicide Squad pierwotnie rozpoczynało się od doktor June wchodzącej do starożytnej świątyni. Film miał następnie przeskakiwać do innych bohaterów. Mieliśmy zobaczyć El Diablo stojącego przed lustrem z zapałką oraz Deadshota wpatrującego się w deszcz za oknem. Te ujęcia również pojawiały się w zwiastunach.

Ostatecznie wytwórnia wybrała wersję z kolorową oprawą, przedstawiającą każdego zakapiora za pomocą narracji szefowej ARGUS-a - Amandy Waller. Co ciekawe, swoją scenę pokazową dostał również Slipknot. Ten ginie jednak tak szybko, że reżyserowi i producentom szkoda było poświęcać mu więcej czasu na taśmie.

REKLAMA

5. Joker przeżywa katastrofę helikoptera, po czym pojawia się podczas ostatecznej konfrontacji. Mężczyzna wciąż jest w smokingu, z wyraźnie zranioną i nadpaloną twarzą. Wizerunek takiego Jokera również znajdziemy na zdjęciach z produkcji.

Jared Leto pojawia się, aby zabrać Harley. Ta jednak nie chce odejść z królem przestępczego Gotham. Nie do czasu, aż wraz z resztą grupy upora się z zagrożeniem. Zniecierpliwiony Joker wdaje się w konfrontację z Legionem Samobójców, po czym ucieka ze zrujnowanego metra, rzucając pod nogi bohaterów granat dymny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA