REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Super Mario Bros. trafi na ekrany. Nintendo dogadało się z twórcą Minionków

Rodzeństwo włoskich hydraulików ponownie zawita do kin. Nintendo potwierdziło, że rozpoczęto prace nad ekranizacją Super Mario Bros. Tym razem będzie to film animowany.

01.02.2018
9:55
Film animowany Super Mario Bros.
REKLAMA
REKLAMA

Sympatyczny wąsaty hydraulik jest jednym z najpopularniejszych bohaterów gier wideo w historii. Zadebiutował w 1981 roku w Donkey Kong, a od tamtego czasu pojawił się w ponad 200 kolejnych tytułach. Zazwyczaj jego zadaniem jest uratowanie księżniczki Peach z rąk złego Bowsera. W serii Super Mario Bros. często pomaga mu jego młodszy brat – Luigi.

To właśnie ich przygody zobaczymy w nowym filmie.

O projekcie mówiło się już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas w grę wchodził także film aktorski, a Nintendo prowadziło rozmowy z różnymi wytwórniami. Dziś odpowiedzialne za serię gier studio potwierdziło, że doszło do porozumienia z Illumination Entertainment. Mająca na koncie wszystkie części Minionków czy Sekretne życie zwierząt domowych wytwórnia stworzy animowany obraz o przygodach wesołych hydraulików.

Za produkcję odpowiedzialni są Chris Meledandri oraz Shigeru Miyamoto – twórca postaci Mario. Całość powstanie w paryskim studio Mac Guff. Dystrybucją filmu zajmie się wytwórnia Universal, do której częściowo należy Illumination. Inny oddział wytwórni – Universal Parks and Resorts – pracuje nad tematycznym parkiem rozrywki, poświęconym wyłącznie postaciom z gier Nintendo.

To nie pierwszy raz, gdy Super Mario Bros. trafi na ekrany.

REKLAMA

W 1989 roku powstał serial animowany Przygody braci Mario, który doczekał się tylko jednego sezonu. Cztery lata później swoją premierę miał film, w którym główną rolę zagrał Bob Hoskins. Obraz nie zebrał jednak pozytywnych recenzji, ani nie spodobał się fanom komputerowej serii. Według niektórych wtedy swój początek miała swego rodzaju klątwa, przez którą żadna kinowa adaptacja gry wideo nie może okazać się sukcesem. Trudno się nie zgodzić, jeśli oglądało się Lochy i smoki czy Assassin’s Creed.

Nie wiadomo jeszcze, która gra stanie się podstawą scenariusza filmu. Nie jest także znana data premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA