REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jesteście gotowi na czarnoskórego Supermana? Warner Bros. szykuje reboot serii

Właśnie dowiedzieliśmy się, że Warner Bros. planuje reboot „Supermana”. Za produkcję odpowiada firma producencka J.J. Abramsa, a nad scenariuszem pracuje Ta-Nehisi Coates. Na razie nie znamy konkretów, ale według niektórych źródeł tym razem superbohater będzie czarnoskóry.

26.02.2021
19:29
Warner Bros. planuje reboot Supermana. J.J. Abrams w roli producenta
REKLAMA
REKLAMA

We wrześniu 2019 roku J.J. Abrams podpisał kontrakt z Warner Media opiewający na pół miliarda dol. Kilka miesięcy później dowiedzieliśmy się, że w jego ramach firma producencka twórcy Bad Robot zaczyna prace nad ekranizacją „Justice League Dark” i ma przedstawić pomysły zarówno na film pełnometrażowy, jak i serial. Dosłownie chwilę temu natomiast pojawiły się doniesienia na temat szykowanego serialu o Johnie Constantinie. Tymczasem właśnie dowiedzieliśmy się, że to nie jedyne projekty koncernu i reżysera „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy”.

Superman” będzie czarnoskóry?

Portal Deadline ustalił, że Ta-Nehisi Coates pracuje nad scenariuszem pełnometrażowego reboota „Supermana” dla Warner Bros. Od strony producenckiej film ma powstać pod szyldem Bad Robot. Producentem została Hannah Minghella. Projekt jest jednak na tak wczesnym etapie rozwoju, że poza tym nie mamy żadnych konkretnych informacji. Nieznane są ani szczegóły dotyczące fabuły, ani ewentualnej obsady. Wiadomo jednak, że Henry Cavill bardzo chętnie ponownie wcisnąłby się w strój Człowieka ze stali. Może jednak nie mieć takiej szansy.

Według informatorów The Hollywood Reporter ma to być opowieść o czarnoskórym Supermanie. Chociaż jest to niepotwierdzona informacja warto zauważyć, że studio myślało nad takim zabiegiem już od dłuższego czasu. Michael B. Jordan próbował walczyć o taki projekt, kiedy podpisał kontrakt z Warner Bros. w 2019 roku. Możliwe więc, że to jego koncern wybierze do nowej roli.

REKLAMA

„Superman” na wielkim ekranie

Jest to kolejny raz, kiedy Warner Bros. próbuje odświeżyć kinowe przygody „Supermana”. Superbohater z komiksów DC po raz pierwszy pojawił się na wielkim ekranie w 1978 roku, a produkcja doczekała się trzech sequeli. W 2006 roku zatrudniono Bryana Singera do reżyserii „Superman: Powrót”, który pomyślano jako reboot serii. Koncern jednak nie był zadowolony z wyników finansowych filmu, więc nie powstała żadna kontynuacja. W 2013 roku Zack Snyder za sprawą „Człowieka ze stali” rozpoczął DCEU i wersję Supermana w wykonaniu Henry'ego Cavilla mogliśmy potem oglądać jeszcze w „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” i „Lidze Sprawiedliwości”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA