REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szkoła baletu to idealne miejsce na body horror. Pierwszy zwiastun filmu Suspiria

Zapowiada się kolejna gratka dla fanów horrorów. Amazon Studios opublikowało trailer filmu Suspiria. Produkcja jest remakiem kultowych Odgłosów z 1977 roku.

05.06.2018
10:56
Suspiria zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie można mówić o odwróceniu się trendów w horrorze. Po latach ogranych slasherów i nawiedzonych domów w stylu Paranormal Activity dostaliśmy oryginalne Uciekaj!, a niedawno także dobrze przyjęte Ciche miejsce. Jest szansa, że już niedługo zobaczymy kolejne arcyciekawe kino grozy.

W sieci pojawił się zwiastun filmu Suspiria.

Suspiria jest remakiem klasycznego horroru Odgłosy Dario Argento z 1977 roku. Fabuła skupia się na amerykańskiej tancerce Susie Bannon, która przybywa do europejskiej szkoły baletu. Szybko orientuje się, że znana na całym świecie akademia to coś więcej niż tylko miejsce szlifowania talentów. Wkrótce Susie poznaje mroczne sekrety swojej wymarzonej szkoły.

Suspiria zwiastun class="wp-image-170110"

Nie wiadomo jeszcze, jak bardzo nowa wersja wzorować się będzie na scenariuszu oryginału. W filmie Argento głównym elementem było znikanie kolejnych uczennic oraz całkowite ignorowanie problemu przez personel. Zapewne i tym razem akcja potoczy się podobnie, bo nie zawierający żadnych wypowiedzi zwiastun obiecuje bardzo ciekawe i pełne napięcia widowisko. W materiale da się wyczuć klimat grozy akademii, potęgowanej przez świetną muzykę Thoma Yorke’a z Radiohead. Z pokazanych na jednym z konwentów fragmentów wynika, że w filmie nie zabraknie krwawych scen charakterystycznych dla body horrorów. W opublikowanym zwiastunie musimy zadowolić się jedynie oczyszczonym żebrem.

Suspiria – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

W rolę Susie Bannon wcieli się Dakota Johnson, znana przede wszystkim z serii o Greyu. Natomiast dyrektorkę szkoły, Madame Blanc, zagra Tilda Swinton (Tylko kochankowie przeżyją, Doktor Strange). Ponadto w obsadzie znalazły się Mia Goth (Lekarstwo na życie), Chloë Grace Moretz (Kick-Ass) czy Małgorzata Bela (Karol: Człowiek, który został papieżem). Wiemy także, że na ekranie pojawi się Jessica Harper, czyli odtwórczyni głównej roli w oryginalnej wersji Suspirii. Reżyserem filmu jest zaś Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce), a scenariusz przygotował David Kajganich (Terror).

Produkcją zajmuje się Amazon Studios, które odpowie także za dystrybucję. Film ma się ukazać jesienią tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA