REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sylvester Stallone ujawnia zakończenie "Creed", spin-offu „Rocky’ego”

Stallone opublikował na Twitterze zdjęcie ostatniej strony scenariusza do filmu "Creed", będącego spin-offem kultowej serii "Rocky". Celowo bądź przez roztargnienie zdradził tym samym dwie interesujące sceny z zakończenia. UWAGA: spoilery poniżej.

30.12.2014
11:25
Sylvester Stallone ujawnia zakończenie „Creed”, spin-offu „Rocky’ego”
REKLAMA
REKLAMA

Akcja "Creed" rozgrywać się będzie kilka lat po wydarzeniach, które znamy z ostatnich części „Rocky’ego”, gdzie Balboa schodzi z ringu i jako doświadczony sportowiec zaczyna szkolić młodych pięściarzy. Jednym z jego podopiecznych będzie Adonis (w tej roli Michael B. Jordan) - wnuk przyjaciela Rocky'ego, Apollo Creeda. Ze względu na los, który spotkał Apolla, rodzina Adonisa sprzeciwia się jego decyzji o zostaniu sportowcem, ten jednak odkrywa w sobie odziedziczony po dziadku talent i nie zamierza się z niej wycofywać.

Jak wynika z upublicznionego przez Stallone'a zdjęcia, Adonis za swoją walkę w "Creed" - prawdopodobnie debiutancką - dostaje od publiczności owację na stojąco. Jednak niekoniecznie musi oznaczać to jego zwycięstwo. Być może jest to nawiązanie do pierwszej części "Rocky'ego", gdzie w finale Balboa, mimo porażki, również był oklaskiwany. W dalszej części scenariusza możemy przeczytać, że Rocky udaje się na chemioterapię, by walczyć z trawiącym go rakiem.

rocky
REKLAMA

W scenariuszu wspomniana jest jeszcze trójka bohaterów: Bianca, Asir i Hassan, o których jednak na ten moment nic więcej nie wiadomo. Tweet Stallone'a nie został usunięty, wygląda więc na to, że zdradzające te szczegóły zdjęcie nie zostało opublikowane przez pomyłkę. Co oczywiście wcale nie oznacza, że w "Creed" zobaczymy właśnie takie zakończenie - być może to żart lub odrzucone sceny.

Zdjęcia do "Creed" ruszą na początku przyszłego roku. Reżyserem filmu jest Ryan Coogler.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA