REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Muzyka

Maryla na Polsacie, Zenek w TVP czy maraton filmowy z TVN? Propozycje na sylwestrowy wieczór przed telewizorem

Prawdopodobnie, ze względu na pandemię, większość z nas spędzi tegorocznego Sylwestra w domu. Co przygotowały telewizyjne stacje, aby umilić nam oczekiwanie na Nowy Rok?

31.12.2020
10:01
sylwester 2020 telewizja program
REKLAMA
REKLAMA

Mamy to — w końcu dotarliśmy do ostatniego dnia wyjątkowo trudnego 2020 roku. Ze względu na pandemię koronawirusa i rządowe obostrzenia (w tym tzw. godzinę policyjną i zamknięcie hoteli), zdecydowana większość Polaków spędzi dzisiejszy wieczór w domach. To z kolei oznacza zaciętą rywalizację między stacjami telewizyjnymi o to, by przyciągnąć przed ekran jak najwięcej widzów. Co przygotowały największe anteny na Sylwestra 2020?

Sylwester 2020 przed TV: co i gdzie oglądać?

To show wzbudziło najwięcej kontrowersji: od samego początku, mimo narastającej drugiej fali pandemii, TVP jako jedyna twardo podtrzymywała plan zorganizowania plenerowej imprezy. Co prawda nie tak hucznej, jak w w poprzednich latach w Zakopanem, ale jednak: ostatecznie impreza odbędzie się w amfiteatrze w Ostródzie, gdzie wystąpią m.in. Cleo, Zenek Martyniuk, Zakopower, Golec uOrkiestra, Marcin Miller i Roksana Węgiel. Z kolei wśród gwiazd zagranicznych pojawią się Thomas Anders, Francesco Napoli i Helena Vondráčková.

W reakcji na medialne doniesienia i wątpliwości internautów, czy aby na pewno organizowany przez Jacka Kurskiego „Sylwester Marzeń z Dwójką” nie omija zaproponowanych przez rząd środków bezpieczeństwa, Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym przekonuje o tym, że koncert „zostanie zorganizowany całkowicie legalnie" i „z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń":

W tym trudnym czasie pandemii chcemy dać Widzom radość, ale również wytchnienie i przekazać pozytywną energię. Zachęcamy Was do pozostania w domach i zapraszamy do wspólnej, bezpiecznej zabawy przed telewizorami

— napisały władze stacji w mediach społecznościowych.

Sylwestrową zabawę TVP poprowadzą Rafał Brzozowski, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora oraz duet znany widzom z „Koła fortuny”, czyli Izabella Krzan i Norbi.

Start: TVP2, godz. 19:55

Tegoroczna impreza Polsatu zamiast corocznego koncertu w Chorzowie, nadawana będzie prosto z polsatowskiego studia w Warszawie — co wcale nie oznacza, że Sylwestrowa Moc Przebojów 2020 odbędzie się z mniejszym rozmachem, niż w poprzednich latach. Stacja przygotowała widzom wiele efektownych atrakcji i niespodzianek: jedną z nich jest występ znanej sopranistki Małgorzaty Walewskiej, która zaśpiewa na... dachu Polsatu. Co więcej: na ów dach poniesie ją helikopterem nie kto inny jak sam Krzysztof Ibisz. W duecie ze śpiewaczką operową wystąpić ma również słynny tenor: który? Cóż, właśnie to jest wspomnianą niespodzianką, na której rozwiązanie musimy poczekać do dzisiejszego wieczoru.

Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni sylwester, który musimy spędzić w domu, nie dlatego, że chcemy, tylko dlatego, że musimy

— mówiła diwa w rozmowie z „Wydarzeniami”.

Podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów (nazywanej przez stację „największą domówką w Polsce”) wystąpią m.in. Enej, Alicja Majewska, Dawid Kwiatkowski,  Sławomir, Bajm, Doda, Sylwia Grzeszczak, Czadoman i Michał Szpak, a wśród międzynarodowych gości pojawią się Loona, Boney M i Fun Factory.

Pewną nieoczekiwaną niespodzianką i gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz — początkowo piosenkarka poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że w tym roku nie wystąpi podczas żadnej z sylwestrowych zabaw na antenie, ale po fali rozczarowania wśród internautów (którzy podkreślali w komentarzach, że „Sylwester bez Maryli jest jak Boże Narodzenie bez Kevina”), gwiazdę zdecydował się zaprosić właśnie Polsat:

Start: Polsat, godz. 19:55

TVN

W odróżnieniu od konkurencji, organizująca co roku sylwestrowy koncert w Warszawie, stacja TVN tym razem zrezygnowała z hucznych planów. Zamiast imprezy, antena zaprasza widzów na wspólny sylwestrowy maraton filmowy, w ramach którego zobaczymy takie tytuły jak inspirowana powieścią Katarzyny Grocholi  komedia romantyczna „Nigdy w życiu!” z Danutą Stenką, film Juliusza Machulskiego „Pieniądze to nie wszystko” z Markiem Kondratem i Andrzejem Chyrą, a także „American Pie 2” i „Świadek koronny”. Jedyne „szampańskie” rytmy, jakie przygotowała grupa TVN, odnajdziemy na antenie TVN7. gdzie od godz. 22:10 będzie trwać „Szczęśliwa siódemka”, czyli sylwestrowa noc z gwiazdami.

Start: TVN, godz. 20:05

 * Zdjęcie główne: Jill Wellington/ Pixabay

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA