REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" dziś wieczorem na TVN

Film o Michalinie Wisłockiej był w 2017 roku kinowym hitem. Dziś będzie można go zobaczyć na antenie TVN.

08.03.2019
19:19
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
REKLAMA
REKLAMA

„Sztuka kochania” to film o niezwykłej historii Michaliny Wisłockiej, kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Za pomocą książki zatytułowanej „Sztuka kochania”, która rozeszła się wówczas w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy. Na ekranie losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania wspomnianej publikacji.

Obraz w reżyserii Marii Sadowskiej w premierowy weekend wyświetlania zgromadził w kinach 267 922 widzów. Później ta liczba tylko rosła. Ci, którzy nie mieli wówczas okazji zobaczyć filmu, mogą to teraz nadrobić na małym ekranie.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” na antenie stacji TVN dziś o godzinie 20:00.

W rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę - Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś. Główna rola przypadła zaś w udziale Magdalenie Boczarskiej.

REKLAMA

Scenariusz filmu dostarczył Krzysztof Rak, który ma na koncie również tekst do „Bogów” Łukasz Palkowskiego. Za zdjęcia odpowiadał zaś Michał Sobociński.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” zdobyła pięć nominacji do Orłów. Obraz zwyciężył w kategoriach Najlepsza główna rola kobieca i Najlepsza muzyka - odpowiadał za nią Radzimir Dębski. Film brał też udział w konkursie głównym festiwalu w Gdyni, ale przegrał z „Cichą nocą”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA