REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowego Taco Hemingwaya posłuchasz już dziś. Niespodziewana premiera płyty Café Belga

Taco Hemingway potrafi zaskakiwać swoich fanów. Jego niedawna współpraca z Quebonafide przyniosła album Soma 0,5 mg, który odniósł ogromny sukces. Taconafide szybko stał się najpopularniejszym duetem raperskim w Polsce. Właśnie okazało się jednak, że artysta przygotował w międzyczasie swój nowy longplay Café Belga.

13.07.2018
9:21
Taco Hemingway Cafe Belga
REKLAMA
REKLAMA

Taco Hemingway od lat znany jest w środowisku bardzo szybkiej pracy nad kolejnymi albumami studyjnymi i EP-kami. Od jego ostatniej pełnoprawnej solowej płyty (czyli Marmuru) minęły niecałe dwa lata, a wokalista wydał w międzyczasie również mini-album Szprycer, Soma 0,5 mg, a teraz również album Café Belga.

Ostatni materiał muzyczny Taco otrzymał dość przeciętne recenzje, ale bezsprzecznie podbił serca Polaków. Kolejne single z płyty Soma 0,5 mg biły rekordy wyświetleń na Spotify i YouTubie. Duet został też jednym z headlinerów niedawno zakończonego Festiwalu Open'er.

Niespodziewana premiera albumu Café Belga odbyła się wieczorem 12 lipca.

Całość liczy sobie jedenaście utworów na czele z tytułowym Café Belga. Utwory płyty utrzymane są w typowym nostalgicznym nastroju i warszawskim otoczeniu. W tekstach nie brakuje też odniesień do polskiej i amerykańskiej popkultury. Największe podobieństwo do poprzedniej EP-ki widać na okładce, która znów przedstawia Taco pijącego napój przez słomkę. W porównaniu do Szprycera jest tu jednak mniej przesterowań i flirtu z popową estetyką, a więcej czystego rapu opartego na dosyć prostych, zapętlonych bitów.

REKLAMA

Café Belga dostępna jest do zakupu na oficjalnej stronie artysty i serwisie Genius. Wszystkie utwory z płyty są także do odsłuchania na serwisie YouTube. Album został wyprodukowany przez Rumaka i Borucciego. Utwory na Café Belga przeplatane są fragmentami audio wywiadu, którego artysta udzielił w Brukseli dziennikarzowi Markowi Fallowi.

Taco Hemingway ma w swoim dorobku siedem solowych albumów studyjnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA