REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Polacy już wybrali duet tego roku. Taconafide przejmuje Spotify

Tamagotchi, drugi singiel zapowiadający wspólną płytę projektu Taconafide, który tworzą raperzy Taco Hemingway i Quebonafide, pobił rekord Eda Sheerana w serwisie streamingowym Spotify Polska. Jak mówią statystyki, w ciągu doby utwór Tamagotchi odtworzono 318 361 razy. 

27.03.2018
17:06
Polacy wybrali duet tego roku. Taconafide przejmuje Spotify
REKLAMA
REKLAMA

Panowie pobili tym samym Eda Sherrana z hitem Shape of You i samych siebie. Pierwszy numer tego duetu, Art-B, wcześniej również wylądował na szczycie zestawienia. Premiera albumu Taconafide zatytułowanego Soma 0,5 mg została zapowiedziana na 13 kwietnia tego roku. Kilka dni później machina Taconafide ruszy pełną parą w trasę koncertową, która zahaczy między innymi o Katowice, Poznań i Kraków. Raperzy wypełnią największe koncertowe miejscówki, takie jak Hala Stulecia, Tauron Arena Kraków czy stołeczny Torwar.

Zaczęło się od niewinnego teasera

To jeden z najgorętszych muzycznych newsów ostatnich tygodni. Zaczęło się od niewinnego teasera, później fani obu raperów zaczęli dostawać kolejne zajawki w postaci singli i teledysku. Hype wokół sensacyjnej hip-hopowej współpracy, o której niedawno pisaliśmy, skutecznie się nakręca. Klip do singla Tamagotchi, wyreżyserowany przez Krzysztofa Grajpera, ma już ponad 6 mln odsłon w serwisie YouTube. A to dopiero początek. Aż strach myśleć, jak wyglądać będą statystyki bliżej dnia premiery krążka.

Numer Tamagotchi kierowany jest do przedstawicieli pokolenia dwudziestokilkulatków. To oni, pamiętając jeszcze te popularne, ściągane z Chin zabawki, najprędzej zrozumieją metafory o podstawowych, mechanicznych potrzebach, które raperzy zawarli w tekście piosenki. Jak to u Taco bywa, jest też trochę o kasie, fanach i uciążliwej popularności.

Król Kendrick

Wspomniany teaser polegał na jednoczesnym opublikowaniu na kanałach SM obu panów dość podobnych grafik, przypominających planszę do gry strategicznej Go. Fani raperów od jakiegoś czasu czekali na ich kolejne wydawnictwa. W sieci pojawiały się już nawet głosy, że taka właśnie współpraca byłaby świetnym pomysłem. Faktycznie, tak świetnie zapowiadający się album, bowiem zarówno Tamagotchi jak i Art-B brzmią bardzo dobrze, może być dobrym krokiem w karierze Hemingwaya, który poprzednim krążkiem zatytułowanym "Szprycer" nieco obniżył loty. W oczekiwaniu na premierę duet zaprezentował też okładkę, przywodzącą na myśl jeden z kadrów teledysku do numeru Humble Kendricka Lamara.

REKLAMA

Spotify jest największą platformą streamingową. Niedawno władze spółki, której wartość wyceniana jest na 23 mld dolarów, ujawniły swoje plany dotyczące sprzedaży akcji i wejścia na amerykańską giełdę. W zeszłym roku Spotify odnotowała straty w wysokości 1,5 mld dolarów. Według danych z grudnia ubiegłego roku platforma gromadzi 71 mln abonentów i 159 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA