REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Taco Hemingway zrobił 9 zer na Spotify. Raper z nowym rekordem na koncie

Chwila nieuwagi i kolejny sukces – Taco Hemingway osiągnął miliard odtworzeń w Spotify. Raper jest pierwszym polskim artystą, który osiągnął ten pułap. Celował w sześć zer, a zrobił dziewięć.

06.04.2021
10:55
Taco Hemingway to pierwszy Polak z miliardem odtworzeń na Spotify
REKLAMA
REKLAMA

Sześć zer, chciałbym kiedyś zrobić sześć zer nawijał Taco Hemingway w numerze 6 zer z EP-ki „Umowa o dzieło” z 2015 roku. Wtedy Filip Szcześniak był dopiero na progu swojej wielkiej kariery, przed nim były jeszcze największe wyprzedane trasy koncertowe czy występy na Stadionie Narodowym razem z Dawidem Podsiadłą.

Taco Hemingway to pierwszy Polak z miliardem odtworzeń na Spotify

O pobitym rekordzie poinformował admin fanpage’a Obliczenia i analizy w rapie:

Taco Hemingway do dziś (6.04.2021) odnotował na Spotify 1 074 120 867 odtworzeń.

929 349 352 (86,5 proc. wszystkich streamów) razy odtworzono jego solowe kawałki i te z repertuaru projektu Taconafide (duet z Quebonafide). 144 780 515 odtworzeń (13,5 proc.) osiągnęły zaś numery, w których Taco Hemingway wystąpił gościnnie. Statystyki odtworzeń Taco Hemingwaya przewyższają te, które odnotował Quebonafide (według fanpage'a Obliczenia i analizy w rapie prawie 1,5-krotnie), który z kolei osiągnął niedawno pułap miliona obserwujących na Spotify.

Taco Hemingway nie jest już jednak rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę odtworzeń piosenki w ciągu 24 godzin od debiutu (osiągnął to w zeszłym roku ze swoim numerem Polskie Tango). Ten rekord pobił bowiem niedawno Mata ze swoją Patoreakcją. Numer odtworzono ponad 643 tys. razy przez pierwszą dobę na Spotify.

Dyskografię Taco Hemingwaya zamyka album długogrający Europa, wydany 4 września 2020 roku. Raper nagrał do tej pory 6 longplayów (w tym jeden z Quebonafide) i 6 EP-ek.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA