REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

„Patoreakcja” rządzi na YouTubie i Spotify. Mata pobił rekord należący do „Polskiego Tanga” Taco Hemingwaya

Nie ma już najmniejszych wątpliwości – Patoreakcja to jeden z największych raperskich hitów ostatnich lat. Liczba wyświetleń piosenki na YouTubie wyraźnie rośnie z każdym kolejnym dniem, a to nie wszystko, bo równie mocnego odzewu ze strony słuchaczy utwór doczekał się na Spotify. Mata właśnie pobił tam rekord należący do Taco Hemingwaya i jego Polskiego Tanga.

02.04.2021
16:18
Mata nowym rekordzistą Spotify. Patoreakcja pobiła wynik Polskiego Tanga
REKLAMA
REKLAMA

Nie powinno to być dla nikogo wielkim zaskoczeniem, bo o żadnym utworze muzycznym nie mówiło się w tym roku tak dużo jak o nowym dziele Maty. Patoreakcja wywołała zresztą nawet mocniejsze i bardziej zróżnicowane dyskusje niż Patointeligencja, a przecież już ta piosenka miała swoich wielkich fanów i zajadłych krytyków. Dodatkowe emocje wokół opublikowanego 30 marca kawałka i towarzyszącego mu wideoklipu wywołał oczywiście diss na Jacka Kurskiego i zarządzaną przez niego Telewizję Polską.

Dlatego cała Polska szybko zabrała się do komentowania Patoreakcji, ale skupiając się bardziej na sympatiach politycznych i pochodzeniu młodego rapera niż jego umiejętnościach artystycznych. Przywołany do tablicy prezes TVP ograniczył się z kolei do nazwania treści piosenki „wulgarnymi wynurzeniami”. Fanom Maty krytyczne reakcje nie spędzają jednak snu z powiek. Patokreacja bije bowiem rekordy.

Patoreakcja doczekała się ponad 643 tys. odtworzeń w ciągu 24 godzin od debiutu na Spotify.

Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie platforma streamingowa, poprzedni rekord dobowej liczy odsłuchań należał do innego polskiego rapera. Taco Hemingway doskonały wynik 578,301 odtworzeń osiągnął po premierze silnie nacechowanego politycznie Polskiego Tanga. Nowe rapsy Maty przyciągnęły jednak na Spotify o prawie 70 tys. więcej użytkowników, co trzeba uznać za olbrzymi sukces.

REKLAMA

Wyniki Patoreakcji rosną także na YouTubie, gdzie piosenka notuje obecnie 6,3 mln wyświetleń. A to przecież nie koniec popularności Michała Matczka. Nie ma wątpliwości, że kontrowersyjny artysta jeszcze nieraz wywoła poruszenie wśród Polaków. I przy okazji pobije kolejne rekordy, w tym również ustanowione za sprawą Patoreakcji.

  • Czytaj także: Czy rap Maty jest społecznie zaangażowany? Podobną tezę w swoim tekście udowadnia jeden z naszych redaktorów.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA