REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

2020 w końcu zacznie się lepiej kojarzyć. Taco Hemingway i PRO8L3M będą wydawać muzykę pod szyldem „2020”

Taco Hemingway i PRO8L3M zapowiedzieli na środowe popołudnie tajemniczą niespodziankę, która miała zadowolić fanów wszystkich trzech muzyków. Większość słuchaczy spodziewała się kolaboracji nad nową piosenką lub może nawet płytą. Okazało się jednak, że plany raperów są znacznie ambitniejsze. Właśnie założyli razem wydawnictwo muzyczne noszące nazwę 2020.

08.07.2020
13:36
taco hemingway pro8l3m
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa sprawiła, że właściwie wszystkie letnie festiwale muzyczne i trasy koncertowe zostały odwołane. Nawet w tak trudnej sytuacji można jednak znaleźć pewne pozytywy. Polscy muzycy siłą rzeczy zyskali bowiem więcej czasu na rozwijanie zaplanowanych od dawna pomysłów. Zapracowany w ostatnim czasie był choćby Taco Hemingway, który najpierw nagrał piosenkę z Arturem Rojkiem, a potem zapowiedział ogłoszenie wspólnego projektu z raperskim duetem Oskar x Steez działającym pod pseudonimem PRO8L3M.

Emocje słuchaczy obu grup sięgały zenitu, a w kuluarach debatowano, czy chodzi o współpracę podobną do tej, która swego czasu łączyła Taco z innym raperem, Quebonafide. Okazało się jednak, że muzycy byli bardzo tajemniczy nie bez powodu. Ich plany są bardzo ambitne i dotyczą wydawania zarówno swojej muzyki, jak i innych artystów.

Taco Hemingway i PRO8L3M założyli wydawnictwo muzyczne 2020. Będzie można im wysyłać własne dema.

W oficjalnej zapowiedzi twórcy podkreślają, że 2020 będzie niezależnym kolektywem wydawniczym, myślącym nowocześnie i działającym z muzykami na różnych polach. Oprócz wspólnego tworzenia płyt mają więc zamiar przygotowywać swojej artystów do wejścia w trudny i wymagający rynek muzyczny. Obecnie 2020 na swojej stronie internetowej chwali się czterema pozycjami w katalogu, a są to wydane już płyty „V” Dziarmy, „47 Playground” od OKI, „Art Brut 2” PRO8L3M-u oraz „Hologram” autorstwa Gverilli.

REKLAMA

W trwającej właśnie sesji Q&A na Instagramie podkreślono, że początkujący muzycy również mogą wysyłać do nich swoje dema. Tego typu nagranie powinno zawierać 2-3 utwory i zostać przesłane na podany przez 2020 adres mailowy. Pomysłodawcy nowego wydawnictwa muzycznego zaznaczyli też, że pierwszą niespodziankę muzyczną szykują już na najbliższy piątek.

Więcej informacji na temat 2020 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA