REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Taika Waititi namawia, aby ratować Ralpha. „Save Ralph” to opowieść o losie zwierząt, na których testuje się kosmetyki

„Save Ralph” to etiuda, która pokazuje los zwierząt, wykorzystywanych przez koncerny do testowania kosmetyków. Głos głównemu bohaterowi podkłada Taika Waititi. Film już teraz można obejrzeć za darmo na YouTubie.

07.04.2021
16:24
Save Ralph. Taika Waititi wystąpił w etiudzie, żeby ratować zwierzęta
REKLAMA
REKLAMA

O losie zwierząt, na których wielkie koncerny testują kosmetyki pokroju dezodorantów, szminek, czy szamponów mówi się od dawna. Wiele osób może jednak wciąż nie być świadomych problemu i tortur jakim poddawane są m.in. króliki. „Save Ralph” ma to zmienić. Krótki, niespełna 4-minutowy filmik pojawił się niedawno na YouTube, a tytułowemu zwierzakowi głos podkłada sam Taika Waititi.

Taika Waititi pracuje właśnie nad czwartą częścią przygód marvelowskiego „Thora”.

Znalazł jednak czas, aby wziąć udział w kampanii poświęconej ważnej sprawie. To jego głosem przemawia na filmiku Ralph, opowiadając nam o swoim życiu testera kosmetyków. W paradokumentalnej formule mówi o okropnościach, jakie go spotykają. Robi to jednak bez większego przejęcia, dzięki czemu wydaje się to jeszcze bardziej przerażające. W imię dobra ludzkości sprawia wrażenie pogodzonego ze swym losem. Pod koniec usłyszymy nawet:

Gdybyście nie kupowali kosmetyków testowanych na zwierzętach, nie mielibyśmy pracy.

Celem filmu jest uświadomienie widzom, że problem testowania kosmetyków na zwierzętach wciąż istnieje. Z dużym prawdopodobieństwem, każda szminka, dezodorant, czy olejek do opalania jaki trzymamy w łazience okupiony był cierpieniem kogoś takiego jak Ralph.

Reżyserem filmu jest Spencer Susser.

„Save Ralph” powstało w wyniku jego współpracy z Humane Society International. Na końcu etiudy zobaczymy więc apel o wsparcie organizacji walczącej o prawa zwierząt.

Pomóż ocalić Ralpha i mnóstwo innych zwierząt wciąż wykorzystywanych do testowania kosmetyków! Niepokojący fakt jest taki, że testowanie na zwierzętach wciąż jest legalne w 80% krajów na świecie - czytamy w poście organizacji na Twitterze.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA