REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Oscarowy film już dziś w HBO GO. Zobacz Tamte dni, tamte noce

HBO GO nie ma może tak szerokiej biblioteki filmów jak Netflix, ale to nie oznacza, że nie sposób obejrzeć tam prawdziwych hitów. Już dzisiaj na platformę trafiła produkcja Tamte dni, tamte noce nagrodzona Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany.

28.10.2018
10:00
tamte dni, tamte noce
REKLAMA
REKLAMA

Luca Guadagnino to doceniany włoski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Przez wiele lat jego filmy były kojarzone przede wszystkim w rodzinnym kraju. Zmieniło się to w zeszłym roku dzięki filmowi Tamte dni, tamte noce. Opowieść o rodzącej się namiętności między dwoma mężczyznami przyniosła mu mnóstwo nominacji i nagród z Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany na czele.

Akcja filmu toczy się we Włoszech w lecie 1983 roku. Do małego miasteczka przyjeżdża Amerykanin, Olivier (Armie Hammer). Mężczyzna jest byłym studentem profesora archeologii, do którego przybywa na kilka tygodni, by pomóc mu w uporządkowaniu notatek i napisaniu nowej naukowej rozprawy. Tam poznaje rodzinę profesora Perlmana, w tym jego utalentowanego, 17-letniego syna Elio (Timothée Chalamet). Oliviera i Elio początkowo zdaje się niewiele łączyć. Wraz z upływem kolejnych dni mężczyźni zaczynają odczuwać w stosunku do siebie pożądanie.

Film Tamte dni, tamte noce wzbudził w niektórych środowiskach kontrowersje z powodu przedstawienia związku dwóch mężczyzn.

Wielu widzów i krytyków uznało jednak obraz Guadagnino za najlepszy romans zeszłego roku. Nie bez powodów. Tamte dni, tamte noce to interesująca i niejednoznaczna opowieść o fascynacji, pożądaniu i sztuce. A przy tym fantastycznie zrealizowany i pięknie nakręcony film. Ma wszystkie cechy klasycznego romansu, co w połączeniu z czasem akcji wzbudza w wielu widzach uczucie nostalgii.

REKLAMA

Luca Guadagnino wykorzystał swój sukces do realizacji kolejnego marzenia, czyli nakręcenia remake'u słynnego włoskiego horroru - Suspiria. Produkcja będzie dostępna w polskich kinach już 2 listopada. Tutaj możecie przeczytać naszą recenzję.

Tamte dni, tamte noce będzie można obejrzeć już dzisiaj na platformie HBO GO. Film będzie także wyświetlany na antenie Cinemax. Pierwszy seans odbędzie się dzisiaj o godzinie 20:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA