REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

Jest już zwiastun "Tatuażysty z Auschwitz". Polska aktorka gra jedną z głównych ról

"Tatuażysta z Auschwitz", czyli miniserial oparty na powieści, która stała się światowym hitem trafi do SkyShowtime już w czerwcu tego roku. W sieci pojawił się zwiastun, zapowiadający serial. Widzimy w nim polską aktorkę, Annę Próchniak, grającą jedną z głównych ról.

23.02.2024
8:31
Tatuażysta z Auschwitz serial
REKLAMA

O tym, że powstanie "Tatuażysta z Auschwitz" głośno było już kilka miesięcy temu, lecz bez żadnych szczegółów. Książka autorstwa Heather Morris z 2018 r. szybko stała się światowym bestsellerem. To historia o Lalim, Żydzie ze Słowacji, który w 1942 r. został deportowany do Auschwitz.

REKLAMA

Poruszająca historia "Tatuażysty z Auschwitz" trafi na SkyShowtime

Po przybyciu do obozu koncentracyjnego, mężczyzna zostaje wyznaczony do tego, by być jednym z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerków identyfikacyjnych na ramiona współwięźniów. Gdy pozna Gitę, której również tatuuje na ramieniu więzienny numer, wszystko w ich życiu się zmieni.

Więcej o SkyShowtime czytaj w Spider's Web:

Zakochani nieustająco pilnowani są przez oficera SS, Baretzkiego, jednak robią wszystko, by przetrwać i dbać o siebie wzajemnie. Tymczasem 60 lat później Lali spotka początkującą pisarkę, której opowie swoją historię, na nowo mierząc się z traumami swojej młodości, ale też ponownie przeżywając ten moment, w którym znalazł miłość w tak okrutnym miejscu jak obóz koncentracyjny Auschwitz.

Tatuażysta z Auschwitz zwiastun
REKLAMA

W sieci pojawił się zwiastun "Tatuażysty z Auschwitz". Kiedy premiera serialu?

Sześcioodcinkowy serial trafi na platformę SkyShowtime już w czerwcu tego roku, a dokładna data to 7 czerwca 2024 r. Ścieżka dźwiękowa do tej produkcji została stworzona przez nagradzanego Oscarem kompozytora Hansa Zimmera oraz Karę Talve. Serial wyreżyserowany został przez Tali Shalom-Elzer, a w obsadzie produkcji pojawią się takie gwiazdy jak m.in. Harveya Keitel jako starszy Lali oraz Jonah Hauer-King jako młody więzień obozu Auschwitz. W serialu nie zabraknie też polskiej aktorki - Anny Próchniak, która zagra wielką miłość Laliego, Gitę. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Melanie Lynskey, Heather Morris oraz Jonasa Naya.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA