REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Muzyka

W piosence „Mad Woman” Taylor Swift opowiada historię Daenerys z „Gry o tron” i nie przekonacie mnie, że jest inaczej

W zeszłym tygodniu Taylor Swift zaskoczyła fanów wydając album „Folklore”, a fani odkryli czym inspirowała się przy tworzeniu piosenki Mad Woman. I nie, nie chodzi o kolejny nieudany związek artystki.

27.07.2020
21:22
Taylor Swift Mad Woman Gra o tron
REKLAMA
REKLAMA

Taylor Swift zaskoczyła swoich fanów, niespodziewanie wydając w zeszłym tygodniu płytę „Folklore”. Od czasu premiery minęło więc już wystarczająco dużo czasu, aby miłośnicy piosenkarki nauczyli się kolejnych kawałków na pamięć i odkryli kilka zaskakujących kontekstów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się teraz utwór „Mad Woman”. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów, że jest on inspirowany „Grą o tron”. A dokładniej losami Daenerys Targaryen przedstawionymi w finałowym sezonie serialu.

Mad Woman jest inspirowane „Grą o tron”?

Na Twitterze pojawiło się mnóstwo wpisów na ten temat:

Taylor napisała Mad Woman dla Daenerys Targaryen i nie przekonacie mnie, że jest inaczej

Taylor Swift napisała Mad Woman o Daenerys Targaryen. To nie podlega dyskusji

Być może czytając podobne wpisy od razu sobie pomyślicie, że to bzdura. Wystarczy jednak trochę się zastanowić, aby dojść do wniosku, że ma to jednak sens. W końcu Taylor Swift jest zadeklarowaną fanką „Gry o tron”. Piosenkarka zapewniała bowiem swego czasu, że jej album „Reputation” był w pewnym stopniu inspirowany serialem. I tak Look What You Made Me Do to nic innego jak lista zabójstw Aryi Stark, a na kształt King of My Heart mocno wpłynął przedstawiony w pierwszym sezonie serialu związek Khala Drogo i Daenerys.

Łatwo więc uwierzyć zapewnieniom fanów, że Mad Woman było inspirowane ludobójczym szałem Daenerys Targaryen z finałowej odsłony „Gry o tron”. Jak czytamy na portalu WinterIsComing znajdziemy potwierdzenie tego w słowach piosenki.

Tytułowa Mad Woman to tak naprawdę Deanerys Targaryen

Szczególną uwagę, zgodnie z przywołanym artykułem przykuwa fragment:

Zawsze kiedy nazywasz mnie szaloną, staję się bardziej szalona/co ty na to?

W 8. sezonie „Gry o tron” Deanerys próbowała odzyskać to, co w jej mniemaniu zawsze się jej należało i zasiąść na Żelaznym Tronie, ale ciągle napotykała na opór ludzi, którymi próbowała rządzić. I to ci, którzy jej umniejszali, doprowadzili ją na skraj szaleństwa.

Takich smaczków jest więcej

W tekście piosenki znajdziemy jednak o wiele więcej dowodów na to, że jest ona inspirowana „Grą o tron”. Konkretne frazy z pewnością skojarzą się fanom serialu z pewnymi scenami i motywami z produkcji. Jak chociażby to zdanie:

REKLAMA

Teraz oddycham ogniem za każdym razem, gdy mówię

Pierwszy przywołany wers od razu nasuwa skojarzenia ze smokami, a drugi z dużym prawdopodobieństwem odnosi się do spalenia floty Eurona Greyjoya przez Deanerys. Być może za jakiś czas piosenkarka skomentuje sprawę i będziemy mieć pewność. Do tego czasu pozostaje nam jednak szukać w piosence kolejnych odniesień i innych smaczków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA