REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Teatr prosto z kanapy. Wystartował festiwal YouTube Dni Kultury

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru rusza internetowy festiwal YouTube Dni Kultury. To już druga edycja wydarzenia, podczas którego możemy obejrzeć za darmo wybrane spektakle.

26.03.2021
12:28
Teatr prosto z kanapy. Wystartował festiwal YouTube Dni Kultury
REKLAMA
REKLAMA

„Calineczka dla dorosłych”, „Wałęsa w Kolonos”, „Skłodowska. Radium Girl” – to tylko kilka z propozycji spektakli, które można obejrzeć w ramach drugiej edycji festiwalu online YouTube Dni Kultury. Festiwal ruszył dziś, a data ta jest nieprzypadkowa. Jutro obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Teatru –  święto ustanowione na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

W ramach wydarzenia YouTube Dni Kultury możecie obejrzeć treści udostępnione przez 30 teatrów, grup teatralnych i twórców. Wszystkie spektakle są do obejrzenia zupełnie za darmo, online, na oficjalnych kanałach poszczególnych twórców na YouTubie.

Dni Kultury trwają przez 3 dni, jednak niektóre materiały będę dostępne w sieci także po zakończeniu wydarzenia. Szczegóły znajdziecie na jego stronie. W ofercie festiwali znajdziecie spektakle przygotowane m.in. przez zespoły Teatru Muzycznego ROMA, Teatru Montownia, Klubu Komediowego, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Opery Wrocławskiej, Teatru Nowego w Poznaniu czy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Oprócz wymienionych na początku spektakli w programie Dni Kultury znalazły się także inne premierowe i archiwalne przedstawienia, opera czy wywiady przeprowadzane przez Tomasza Raczka. Krytyk rozmawia m.in. z Wojciechem Malajkatem i Justyną Sobczyk.

Pierwsza edycja festiwalu YouTube Dni Kultury odbyła się we wrześniu zeszłego roku.

REKLAMA

Wtedy festiwal otworzyła rozmowa Tomasza Raczka z Krystyną Jandą. W programie były wtedy m.in. spektakl „Nieznośnie długie objęcia” w reżyserii Iwana Wyrypajewa (Teatr Powszechny w Warszawie).

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA