REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

"Teen Mom Poland: Nastoletnie Matki" - naprawdę zmierzamy w dobrą stronę?

"Teen Mom Poland: Nastoletnie Matki" to nowy program MTV Polska, który swoją premierę będzie miał 26 stycznia na antenie stacji. Dzień po telewizyjnej emisji, "Teen Mom Poland" będziemy mogli oglądać za darmo i bez limitu na swoich smartfonach dzięki aplikacji MTV Under The Thumb, dostępnej na Androida i iOSa. Stacja, która ostatnio zrobiła dużo zamieszania (i wciąż robi) reality show "Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy", postanowiła dalej jechać po bandzie. A może pomóc i zwrócić uwagę na istotny (nie)problem?

20.01.2014
20:59
Teen Mom Poland - nowy program MTV
REKLAMA

"Teen Mom" to program opowiadający historię czterech matek, które zaszły w ciążę, mając kilkanaście lat. Widzowie będą mogli śledzić ich prawdziwe losy, obserwować codzienne zmagania z rzeczywistością, ojcami dzieci, społeczeństwem i nierzadko bliskimi, którzy są im nieprzychylni. Nastoletnie matki obnażą swoje życie przed kamerami. Będą opowiadały o swoich problemach, marzeniach, nadziejach. Będą próbowały zmienić swoją przyszłość. Czy uda im się tego dokonać z pomocą kamer?

REKLAMA

Polska edycja tego programu jest pierwszą kręconą poza granicami USA. "Teen Mom" w Stanach Zjednoczonych biło rekordy popularności. Potrafiło zebrać przed ekranami publikę liczącą 5,6 milionów widzów. Polskie "Teen Mom" wspiera Fundacja Mama, która działa na rzecz poprawy sytuacji matek w naszym kraju. Czy "Teen Mom Poland" to dobra droga do uświadamiania społeczeństwa? Czy program zaskarbi sobie sympatię widzów? Już niedługo będziemy mogli się przekonać o tym, jaka będzie reakcja na cztery historie nastoletnich mam.

Teen Mom Poland Nastoletnie Matki

Od dobrego miesiąca media budują napięcie - przygotowują na pojawienie się nowego reality show, które zmienić może postrzeganie nastoletnich matek przez nasze społeczeństwo. Ostatnio na gazecie.pl pojawił się sugestywny artykuł pt. "Nie każda młoda mama jest puszczalska. >>Teen Mom<< pokaże jak żyją nastoletnie mamy". Również niedawno jedna z uczestniczek wzięła udział w "Pytaniu na śniadanie", gdzie wystąpiła razem ze swoją córeczką. Media starają się ocieplić wizerunek nieletnich matek, a ja zaczynam się zastanawiać, czy taka postawa nie jest raczej groźna dla młodych i chłonnych umysłów. Czy na pewno przestrzeże je przed nierozsądnym i nieświadomym planowaniem swego życia rodzinnego?

Bohaterki programu w materiałach promocyjnych zostały wystylizowane na SuperBohaterki. Zawsze wydawało mi się, że SuperBohater to ktoś, kto ratuje świat, ale mogę się mylić. Teoretycznie rozumiem to przesłanie - młode matki, które stawiają czoła przykrej codzienności zostały utożsamione z silnymi jednostkami. Starają się sobie radzić w ten czy inny sposób, nie załamały rąk i nie zaczęły płakać. Chcą działać. Myślę jednak, że ta kreacja może też sugerować coś innego. Mianowicie to, że bycie nieletnią matką jest po prostu fajne i może zapewnić zostanie celebrytką. Czy aby na pewno dobrym powodem jest tylko to, że po prostu wcześnie zaczęły swoje życie seksualne i przypadkowo zaszły w ciążę?

Pytania na śniadanie &#8211; Teen Mom Poland
REKLAMA

Drżę przed tym, co jeszcze przyjdzie nam zobaczyć na srebrnych ekranach czy w Sieci. Media zapominają o szarościach, wszystko jest albo czarne, albo białe. Tania sensacja i wyciskacze łez są w cenie. Albo będziemy młode matki potępiać, albo gloryfikować ich postawę. A od tego wszystkiego już tylko krok do sytuacji, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Otóż jedna bohaterka programu "Teen Mom", została oskarżona o to, że specjalnie zaszła w ciążę, aby wystąpić w telewizji. Brzmi trochę strasznie? Nie, brzmi jak rzeczywistość.

Więcej o programie i promo postaci znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA