REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Tenet” Christophera Nolana ma nową datę premiery. Film jednak pojawi się w kinach w sierpniu

Warner Bros. zdecydowało się przesunąć premierę wyczekiwanego filmu Christophera Nolana „Tenet” o dwa tygodnie. Nie jest to pierwsza zmiana daty wejścia produkcji na ekrany. Zgodnie z aktualnymi planami dystrybutora, produkcja pojawi się w kinach w sierpniu. 

26.06.2020
9:33
tenet kiedy premiera
REKLAMA
REKLAMA

Według pierwszych zapowiedzi najnowszego filmu Christophera Nolana, „Tenet” miał być papierkiem lakmusowym dla wysokobudżetowych produkcji po lockdownie. To miał być test, czy publiczność jest gotowa, aby wrócić do kin, a dane tytuły mają szansę przynieść oczekiwane zyski. Datę pierwszego tegorocznego blockbustera wyznaczono więc na 17 lipca, zakładano bowiem, że wszystkie (a przynajmniej większość) kin na całym świecie zdąży się otworzyć. Szybko się jednak okazało, że tak się nie stanie.

Warner Bros. przesunął więc premierę „Teneta” na koniec miesiąca.

Dla bezpieczeństwa film miał pojawić się 31 lipca. Wydawało się, że jest to termin wyjątkowo bezpieczny. Kina zdążą już nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, a publiczność przyzwyczai się do obostrzeń jakie w nich obowiązują. Jak się jednak okazuje, to wciąż nie jest takie pewne.

Jak na razie Stany Zjednoczone wciąż mają poważny problem z koronawirusem. W niektórych regionach padają rekordy liczby nowych zakażeń COVID-19. Jak podaje IndieWire sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła otwarcie kin w w Nowym Jorku i Los Angeles. Nie wiadomo kiedy to się zmieni, bo burmistrz Nowego Jorku stwierdził, że kina nie zostaną otwarte nawet w ramach tamtejszej czwartej fazy odmrażania gospodarki.

Dlaczego Nowy Jork i Los Angeles są takie ważne?

Odpowiedź jest prosta. To dwa największe rynki filmowe w Stanach Zjednoczonych. Przynoszą lwią część zysków z dystrybucji kinowej w kraju. Bez nich Warner Bros. nie zarobi tyle, ile by sobie życzyło. Sprawa, jak zwykle zresztą, rozchodzi się więc o pieniądze. Przedstawiciel firmy w oficjalnym oświadczeniu ujmuje to w ładniejszych słowach:

Warner Bros. zamierza pokazać „Tenet” publiczności na wielkim ekranie, kiedy kina będą na to gotowe, a służba zdrowia stwierdzi, że już jest bezpiecznie. W tym momencie musimy być elastyczni i nie traktujemy tego jako tradycyjną dystrybucję. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go w połowie tygodnia i planujemy pokazywać go dłużej, dużo dłużej niż się zwyczajowo przyjęło. Chcemy w ten sposób zaprezentować nową i skuteczną strategię dystrybucji.

Z tego powodu zgodnie z informacjami podanymi przez Warner Bros. „Tenet” pojawi się w kinach dopiero 12 sierpnia. Nie wiadomo jeszcze jak wpłynie to na polską datę premiery widowiska. Ponieważ do tej pory miało ono zadebiutować u nas w tych samych terminach co w Stanach Zjednoczonych, można się spodziewać, że również będziemy mogli je zobaczyć od 12 sierpnia.

REKLAMA

O ile nic się nie zmieni, światowa premiera „Tenet” będzie miała miejsce 12 sierpnia 2020 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA