REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czekasz na "Na noże 2"? Zobacz serial "The Afterparty" o morderstwie i grupie podejrzanych. Pierwszy odcinek obejrzysz za darmo

"The Afterparty" uwiedzie fanów filmu "Na noże" i wszystkich tych, którzy kochają niepoprawne historie o morderstwach i grupie podejrzanych. Serial Apple TV+ humorystycznie wykorzystuje zagadkę zamkniętego pokoju i bawi się formą, łącząc kryminał, parodię, high school drama, a nawet... kino artystyczne. W serwisie znajdziecie już trzy odcinki "The Afterparty". Jak wypada serial komediowy Apple TV+?

03.02.2022
20:51
the afterparty recenzja serialu
REKLAMA

Wyobraź sobie, że po latach spotykasz się ze swoimi kumplami z liceum. Jeśli z większością nie miałeś kontaktu, a jeden z nich okaże się wielką gwiazdą, może być niezręcznie. Idźmy dalej, bo jeszcze bardziej niezręcznie będzie, jeżeli ktoś z nich umrze podczas imprezy. I będzie to morderstwo! W takiej niecodziennej sytuacji znaleźli się bohaterowie "The Afterparty", nowego serialu komediowego Apple TV+.

Już w pierwszej scenie widzimy, jak Xavier (w tej roli Dave Franco) upada z klifu na plażę, rozbijając sobie głowę. Na miejsce przybywa detektyw Danner (Tiffany Haddish) w towarzystwie swojego pomocnika, detektywa Culpa (John Early). Docelowo to nie ona ma się zająć sprawą śmierci znanego celebryty, ale Danner ma ambicję, by zagadkę rozwiązać w tę noc. Spotyka się więc z wszystkimi uczestnikami imprezy, którzy gościli w luksusowej posiadłości Xaviera po zlocie licealnym. Każdy z nich może być mordercą, bo tego, czego detektyw jest pewna, to że śmierć gwiazdy nie była przypadkiem. Jak do niej doszło?

REKLAMA

The Afterparty - recenzja serialu. Nowość od Apple TV+

The Afterparty - opinie o serialu Apple TV+

Jest rok 2021. Po 15 latach od ukończenia liceum rocznik 2006 doczekał się wielkiej imprezy w swojej dawnej szkole. To dziwne zobaczyć się z niektórymi po latach i sprawdzić, jak się zmienili. Niektórzy uczniowie pobrali się i zdążyli się rozwieść, inni z frajerów przeobrazili się w gwiazdy, a jeszcze inni pozostali sobą - ta szkolna piękność, w której się podkochiwałeś, po latach wygląda równie wspaniale.

Głównym bohaterem "The Afterparty" jest Aniq (Sam Richardson). Mężczyzna na licealny zjazd przyjeżdża w jednym celu - chce odnowić na dobre znajomość z Zoe (Zoe Chao). Lata temu się w niej zakochał i do tej pory, mimo że kobieta została w międzyczasie mężatką i właściwie nie mieli kontaktu, mu nie przeszło. Ale Zoe teraz rozwiodła się z Brettem (Ike Barinholtz), również jego szkolnym kolegą, więc Aniq czuje, że ma szansę. I być może mogłoby się to udać, gdyby nie... Xavier. Gwiazdor nie spuszcza oczu z Zoe i flirtuje z nią na każdym kroku. Wkrótce zaprasza ją do siebie, gdzie rozegra się największa tragedia tego wieczoru.

I tu wkracza detektyw Danner, która musi poznać prawdę na temat tego, co tak naprawdę wydarzyło się tej nocy. Kto chciał śmierci Xaviera. Czy był to Aniq? A może Brett, wciąż zazdrosny o swoją byłą żonę? Po kolei poznamy relacje wszystkich świadków imprezy, aby dowiedzieć się, kto z nich jest mordercą. Te opowieści będą różnić się od siebie nie tylko faktami, ale także sposobem narracji. Twórcy "The Afterparty" z jednej strony serwują nam zagadkę zamkniętego pokoju i kryminalny dreszczyk, a z drugiej strony puszczają do nas oko, bawiąc się konwencją.

Czy warto obejrzeć The Afterparty?

Jeśli jesteście fanami takich filmów jak "Na noże", "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" albo spodobał się wam serial "Tropiciele" i kochacie czarny humor, "The Afterparty" ma szansę was zainteresować. Humor nie jest tu może zbyt wyrafinowany, ale żarty potrafią rozbawić, a atmosfera jest lekka. Jestem maniaczką kryminałów i uwielbiam wszystkie historie pt. "kto zabił", więc i tej produkcji nie mogłam przegapić.

Zobacz The Afterparty - pierwszy odcinek za darmo już na YouTubie

REKLAMA

Pierwszy odcinek serialu "The Afterparty" od Apple TV+ obejrzycie za darmo w serwisie YouTube. Pilotażowy epizod trwa blisko godzinę (kolejne są już krótsze) i jest dostępny z napisami w języku angielskim. W Apple TV+ obejrzycie już trzy odcinki serialu, jutro, tj. 4 lutego, pojawi się czwarty. Kolejne bedą ukazywały się co piątek. Łącznie "The Afterparty" liczyć ma osiem odcinków.

The Afterparty - zobacz za darmo 1. odcinek serialu
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA