REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Scorsese kręci nowy serial z twórcą Wikingów. The Caesars opowie o starożytnym Rzymie

Jak widać mały ekran nie jest straszny dla amerykańskiego reżysera. Martin Scorsese przygotowuje nowy serial o Imperium Rzymskim. The Caesars ma się skupić na postaciach cesarzy. 

12.02.2018
10:13
Martin Scorsese serial The Caesars
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie seriale historyczne przedstawiają coraz bardziej odległe wydarzenia. Templariusze ukazują późne średniowiecze, skupiając się na życiu zakonu rycerzy po ucieczce z Ziemi Świętej. Liczący sobie już pięć sezonów Wikingowie osadzeni są kilkaset lat wcześniej i zgłębiają przede wszystkim losy Skandynawii. Z kolei Brytania przybliża wydarzenia z początku naszej ery i pośrednio dotyczy jednego z najchętniej ekranizowanych okresów historycznych.

Starożytny Rzym to wciąż źródło wielu ekranowych inspiracji.

Takie produkcje jak Gladiator czy Rzym zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko. Od tamtego czasu oglądaliśmy kolejne filmy i seriale poświęcone Imperium, jednak żaden nie dorównał poziomowi wspomnianych produkcji. Oczekiwania przed następnym podejściem do tematu nadal są duże, choć tym razem wreszcie mogą zostać zaspokojone. Serię poświęconą starożytnym władcom przygotowuje bowiem Martin Scorsese.

Reżyser ma już na koncie kilka produkcji historycznych, takich jak Gangi Nowego Jorku czy Wiek niewinności. Nie jest mu obca sama tematyka Rzymu; Scorsese zahaczał o nią już w Ostatnim kuszeniu Chrystusa oraz krótkometrażowym debiucie Vesuvius VI. Nad nowym projektem pracuje razem z Michaelem Hirstem. Scenarzysta odpowiada m. in. za obie części Elizabeth oraz seriale Dynastia Tudorów i Rodzina Borgiów. Jest także twórcą wspomnianych Wikingów.

 class="wp-image-112830"

Serial The Caesars ma opowiadać o władcach z wczesnego okresu Imperium.

Punktem wyjścia ma być dojście do władzy Juliusza Cezara. Oznacza to, że fabuła zacznie się jeszcze przed powstaniem Cesarstwa Rzymskiego. Prawdopodobnie zobaczymy więc historie takich postaci jak Oktawian August, Kaligula czy Klaudiusz.

REKLAMA

Choć Scorsese znany jest głównie jako reżyser filmowy, to stworzył także kilka odcinków popularnych seriali. Do najbardziej znanych należą produkowane przez HBO Zakazane imperium i Vinyl. Na razie nie wiadomo, jaka stacja będzie emitować The Caesars. Nie jest znana także obsada dzieła.

Według The Guardian zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku, więc premiery można się spodziewać dopiero w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA