REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jim Jarmusch nakręcił film o zombie. Zobacz zwiastun „The Dead Don’t Die”

Jeszcze żaden film o zombie nie mógł pochwalić się tak doborową obsadą. No, ale jeśli za kamerą staje Jim Jarmusch i podejmuje tematykę kina o chodzących umarlakach, to nie sposób mu odmówić.

01.04.2019
19:06
the dead don't die zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Po wampirach z „Tylko kochankowie przeżyją” reżyser wziął się za inne postacie znane z gatunku horroru. Przyszła pora na zombie, a opublikowany właśnie zwiastun wskazuje, że będzie to chyba najzabawniejszy obraz w dorobku twórcy „Kawy i papierosów”. Nie znaczy to jednak, że na ekranie nie uświadczymy przemocy objawiającej się w ucinaniu głów zgnilaków czy też zatapianiu przez nich zębów w ofiarach, które im się napatoczą. Co to, to nie.

„The Dead Don’t Die” - zwiastun filmu Jima Jarmuscha:

Fabuła wydaje się dosyć umowna. Adam Driver, Bill Murray i Chloë Sevigny wcielają się w miejscowych policjantów, którzy mordują nieumarłych, aby samemu nie paść ich ofiarą. Ponadto w obsadzie znalazło się jeszcze wiele znanych nazwisk, z których przynajmniej część miała już okazję współpracować z Jarmuschem.

Ujrzymy zatem Tildę Swinton, Steve’a Buscemiego, Danny’ego Glovera, Sarę Driver, Carol Kane, Caleba Landry’ego Jonesa oraz Rosie Perez. Reżyser zgromadził również przed kamerą szereg aktorzących muzyków, wśród nich Tom Waits, Iggy Pop, RZA oraz Selena Gomez.

REKLAMA

Tradycyjnie już scenariusz filmu jest dziełem samego Jima Jarmuscha. Będzie to trzynasty pełnometrażowy obraz w dorobku współczesnego klasyka kina.

Można się spodziewać, że „The Dead Don’t Die” będzie mieć swoją premierę na festiwalu filmowym w Cannes. Film wejdzie do dystrybucji w Stanach 14 czerwca 2019.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA