REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„The Dirt” opowie o legendarnym Motley Crue. Wśród aktorów znajdziemy Ramseya Boltona z „Gry o tron”

Netflix coraz odważniej inwestuje w duże i kosztowne produkcje. Zwiastun nadchodzącego filmu „The Dirt” pokazuje, że w marcu możemy się spodziewać czegoś na kształt „Bohemian Rhapsody”, tyle że bardziej wyzywającego.

19.02.2019
19:30
the dirt
REKLAMA
REKLAMA

Inwestowanie w filmy biograficzne o gwiazdach i zespołach muzycznych prawie zawsze jest opłacalnym przedsięwzięciem. Można powiedzieć, że filmowcy od razu rezerwują sobie widownię, którą są fani danych artystów. Co więcej, jeśli produkcja okaże się naprawdę dobra, studia mogą liczyć na kolejne zyski.

Ostatnio udowodnił to „Bohemian Rhapsody”. Film nominowano do Oscara w kilku najważniejszych kategoriach, w tym do najbardziej prestiżowej, czyli za najlepszy film. Na całym świecie zarobił do tej pory oszałamiającą sumę ponad 850 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że jeden z najpoważniejszych (i najmłodszych) graczy na rynku filmowo-serialowym, Netflix, postanowił stworzyć swoją własną produkcję biograficzną.

„The Dirt” opowie o początkach kapeli Motley Crue.Zespół powstał w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. Przez ponad trzydzieści lat koncertował na całym świecie, grając muzykę rockową i metalową. Sam film oparty jest o głośną książkową autobiografię zespołu. Produkcja Netfliksa podąża śladem czterech chłopaków, których łączy pasja do muzyki. Wspólnie wspinają się na szczyty międzynarodowej sławy, zaczynając od domów i małych imprez w Los Angeles. Z kolei, wnioskując ze świeżo opublikowanego zwiastuna, w tej produkcji możemy się spodziewać dużo więcej brutalności, nagości i rockowego klimatu, niż zaprezentowano nam w głośnej biografii zespołu Queen.

REKLAMA

Douglas Booth zagrał założyciela zespołu, basisty Nikkiego Sixxa. W produkcji zobaczymy także Iwana Rheona, którego część z was może znać jako Ramseya Boltona z „Gry o tron”. W „The Dirt” aktor wcielił się w gitarzystę Micka Marsa. Vince’a Neila, wokalistę Motley Crue zagra Daniel Webber. Colson Baker wcielił się Tommy’ego Lee. Reżyserem i producentem filmu jest Jeff Tremaine, znany przede wszystkim z filmów i produkcji kręconych pod szyldem „Jackass”.

„The Dirt” ma zadebiutować na platformie Netflix za trochę ponad miesiąc, 22 marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA