REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Twórcy „The Expanse” prezentują nowy zwiastun i zapowiadają 5. sezon

Kilka dni temu, podczas Comic-Conu w San Diego, zaprezentowano pierwszy zwiastun 4. sezonu serialu „The Expanse”. Teraz dostaliśmy drugi materiał promocyjny. Wiemy też, że nie będzie to ostatnia podróż załogi statku Rosynant. „The Expanse” dostało właśnie zamówienie na serię nr 5.

29.07.2019
12:21
The Expanse - kadr promujący sezon 4
REKLAMA
REKLAMA

4. sezon „The Expanse” ma trafić na platformę streamingową Amazon Prime Video 13 grudnia tego roku. Nowa seria będzie kontynuować wątki serialu stworzonego przez amerykańską stację SyFy, która jednak po trzech latach anulowała produkcję. Prawa do tytułu odkupił Amazon, który jest tak pewny swojego zakupu, że już zamówił dodatkowe odcinki.

Serial stworzony przez Narena Shankara, na podstawie serii powieści science-fiction autorstwa Jamesa S.A. Coreya (a raczej dwóch twórców, występujących pod tym pseudonimem artystycznym - Daniela Abrahama i Ty’a Francka), opowiada o grupie śmiałków, którzy przemieszczają kosmos, aby odkryć tajemniczą protomolekułę.

W świecie „The Expanse” ludzkość skolonizowała Układ Słoneczny i znajduje się na skraju międzyplanetarnej wojny.

Pod koniec ostatniego sezonu widmo konfliktu zbrojnego jest jeszcze bliżej niż dotychczas, a wynik potyczki może odmienić los całej galaktyki.

Nowe odcinki powstają pod okiem showrunnera Narena Shankara. Nowy sezon ma bazować na czwartej powieści z książkowego cyklu. Poznamy zatem wydarzenia z „Cibola Burn”, które w większości rozgrywać się będą na nowej planecie Ilus. To właśnie spór o jej kolonizację będzie przyczynkiem dramatycznych sytuacji nowej serii.

REKLAMA

Warto dodać, że książkowy cykl posiada łącznie (na razie) 9 książek, więc można zakładać, że jeśli widownia dopisze, twórcy produkcji zekranizują całą serię.

4. sezon serialu „The Expanse” trafi na ekrany Amazon Prime Video 13 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA