REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To jednak nie jest plotka! Amazon chce ratować serial The Expanse

The Expanse to jeden z najciekawszych i najlepszych seriali hard science-fiction ostatnich lat. Nie przeszkadzało to wytwórni SyFy anulować jego dalszą produkcję. Zrozpaczeni fani powinni teraz wysyłać pełne ciepła i miłości maile Amazonowi.

22.05.2018
16:18
the expanse amazon
REKLAMA
REKLAMA

Z wypiekami na twarzy czekam na dzień, w którym na platformie Netflix pojawi się w końcu trzeci sezon The Expanse. To serial… no, może nie doskonały, ale brakuje mu bardzo niewiele. Świetny scenariusz, narracja i realizacja techniczna oraz ambitne podejście do tematu sprawiły, że nie jestem odosobniony w swoim entuzjazmie względem tej produkcji.

Niestety, serial nie zarabiał na tyle, by uzasadnić jego dalszą produkcję. SyFy odpowiedzialne za produkcję najwyraźniej uruchomiło swojego Excela i doszło do wniosku, że mu się to nie opłaca. Na szczęście wytwórnia nie schowała The Expanse do szuflady – zamiast tego wystawiła serial na sprzedaż.

Pełni nadziei fani łowili wszelkie medialne plotki na temat zakupu serialu przez inne medium. Według niepotwierdzonych informacji, zainteresowane były Netflix i Amazon, z czego ten pierwszy owo zainteresowanie szybko stracił. A co z Amazonem?

The Expanse na Amazon Prime Video? To coraz bardziej prawdopodobne!

Plotki na temat przejęcia The Expanse przez Amazona nie są nowe. Tym razem jednak pochodzą z wiarygodnego źródła. Redakcja magazynu Variety potwierdziła na podstawie informacji ze swoich branżowych źródeł, że trwają zaawansowane rozmowy pomiędzy NBCUniversal – właścicielem SyFy – a Amazonem.

REKLAMA

To oczywiście jeszcze nie oznacza, że Amazon ostatecznie się zdecyduje na sfinansowanie dalszej produkcji serialu i na przeniesienie go na swoją platformę. Zwłaszcza że The Expanse ma liczne grono fanów… jak na serial w swoim gatunku. To wysokobudżetowa produkcja, która raczej nie może liczyć na bycie wielkim, komercyjnym hitem.

Mimo tego trzymam kciuki. Bardzo, bardzo mocno. A wam proponuję udzielanie się w komentarzach pod wszystkimi newsami z tym związanymi. Może ktoś z Amazonu będzie je czytał i pomoże to go lub ją przekonać, że warto zainwestować w ten tytuł? Bardzo bym sobie tego życzył.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA