REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Trzy sezony „The Expanse” od dzisiaj na Amazon Prime Video, a prace nad 4. serią właśnie dobiegają końca

„The Expanse” to jeden z najbardziej popularnych seriali science fiction ostatnich lat. Polscy widzowie od kilku miesięcy nie mogli jednak oglądać produkcji legalnie. Dzisiaj się to zmienia. Dobra wiadomość jest też taka, że prace nad 4. sezonem „The Expanse” zbliżają się ku końcowi.

08.02.2019
10:53
the expanse gdzie obejrzeć
REKLAMA
REKLAMA

Niecały rok temu „The Expanse” stanął na krawędzi zagłady. Stacja telewizyjna Syfy z powodu niewystarczającej oglądalności i wysokich kosztów produkcji postanowiła zrezygnować z kolejnych sezonów. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięli fani serialu. Zorganizowali globalną akcję ratowania „The Expanse”, mając nadzieję, że któraś wielka platforma streamingowa wyrazi zainteresowanie kontynuacją tytułu. Produkcja była wówczas dystrybuowana poza USA przez Netfliksa, ale gigant VOD nie przejawił chęci brania na swoje barki kolejnego serialu sci-fi.

Wtedy do akcji wkroczył Amazon. Firma bardzo potrzebuje rozbudowanego portfolio, jeśli chce podjąć równą rywalizację z konkurentami pokroju Netfliksa czy Disney+. Dlatego możliwość przejęcia praw do „The Expanse” okazała się wystarczającą zachętą do inwestycji. Serial został uratowany, a prace nad 4. sezonem zaczęły się wkrótce potem.

The Expanse - gdzie obejrzeć?

Niewiele wiadomo na temat fabuły nadchodzącej odsłony. Pewną wskazówką może być jednak zatrudnienie aktora Burna Gormana w roli Adolphusa Murtry'ego. Bohater zadebiutował w 4. części serii autorstwa Daniela Abrahama i Ty Francka (piszących pod wspólnym pseudonimem James S.A. Corey) pt. „Gorączka Ciboli”. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że nowy sezon będzie w jakimś stopniu nawiązywać do wydarzeń przedstawionym w tym dziele.


Zdjęcia na planie 4. odsłony „The Expanse” zakończą się w ciągu tygodnia. Nie wiadomo jak długo będzie trwał proces post-produkcji, ale premiera w 2019 roku wydaje się niezagrożona. Serial będzie oczywiście dostępny na wyłączność na Amazon Prime Video. Na początku października zeszłego roku seria przestała być dostępna na polskim Netfliksie.

REKLAMA

Od dzisiaj, 8 lutego wszystkie dotychczasowe odcinki produkcji są dostępne na Amazon Prime Video. Wszystkie trzy sezony posiadają polskie tłumaczenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA