REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Z Vimeo do Hollywood. Zobacz "The Garden" - krótkometrażowy film sci-fi, który ma szanse podbić kina

Cztery dni. Tyle minęło od opublikowania na Vimeo rewelacyjnego filmu krótkometrażowego "The Garden". W tym czasie jego twórcy otrzymali propozycję umowy z producentką z Hollywood, która zamierza stworzyć na jego podstawie całą serię filmów pełnometrażowych.

13.08.2015
14:05
Zobacz The Garden - krótkometrażowy film sci-fi, który ma szanse podbić kina
REKLAMA
REKLAMA

Stworzony przez E.B. Rhee "The Garden" kosztował 30 tysięcy dolarów i trwa sześć minut. Opowiada on o grupie podróżników, poszukujących w kosmosie nowego domu dla ludzkości, której egzystencja na Ziemi jest zagrożona w wyniku wygasania naszej macierzystej gwiazdy. Film jest luźno oparty na motywach siedemastowiecznego poematu epickiego "Raj utracony" Johna Miltona.

THE GARDEN from EBR on Vimeo.

REKLAMA

Pomysł i realizacja tego dzieła tak zachwyciły Polly Cohen Johnsen, hollywoodzką producentkę, że ta natychmiast zdecydowała się zaproponować E.B. Rhee i reszcie ekipy umowę, na mocy której na podstawie "The Garden" powstać ma cała seria pełnometrażowych i wysokobudżetowych filmów. Jak donoszą zachodnie media, propozycja Johnsen została zaakceptowana.

Przypomnijmy, że podobny los spotkał inny krótkometrażowy film science-fiction, "Leviathan". Tym, również pierwotnie opublikowanym na Vimeo, zainteresowali się Simon Kinberg oraz Neill Blomkamp, którzy zamierzają przenieść go na srebrny ekran.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA