REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zobacz pierwszy zwiastun The Gifted - nowego aktorskiego serialu o X-Menach telewizji Fox

Pojawił się wreszcie pełny zwiastun The Gifted, czyli zupełnie nowego serialu opowiadającego o mutantach na podstawie komiksów Marvela. Wygląda na to, że dostaniemy w nim zupełnie nowych bohaterów z uniwersum X-Men.

15.05.2017
17:06
the gifted trailer fox x-men serial marvel
REKLAMA
REKLAMA

Superbohaterowie opanowali już do reszty Hollywood, a teraz zaczynają zdobywać szturmować na poważnie telewizję. Seriale opowiadające o przygodach postaci z komiksów Marvela i DC powstają od lat, ale chyba nigdy w historii nie było jednocześnie w produkcji tylu nowych produkcji, co teraz.

the gifted trailer fox x-men serial marvel class="wp-image-85262"

Jedną z nowości zaplanowanych na ten rok jest The Gifted.

Drugi serial aktorski na licencji Marvela w uniwersum X-Men otrzymał dzisiaj swój pierwszy oficjalny zwiastun. Po tym, jak Legion od Noah Hawleya (twórcy piekielnie dobrego Fargo) okazał się strzałem w dziesiątkę, telewizja Fox idzie za ciosem. The Gifted trafi na ekrany jeszcze w tym roku.

The Gifted, podobnie jak Legion, ma być produkcją umiejscowioną w zupełnie innym fikcyjnym uniwersum niż kinowe filmy o X-Menach. Twórcy seriali chcą opowiadać swoje historie bez konieczności o dbania o spójność narracji, jak to ma miejsce w przypadki Marvel Cinematic Universe.

Co już wiemy o The Gifted?

The Gifted nie będzie bezpośrednio powiązane z filmami X-Men fabularnie, ale film i serial mają ze sobą związek zakulisowo. W projekcie bierze udział Bryan Singer, który piastuje stanowisko reżysera. Za scenariusz odpowiada Matt Nix, który wcześniej pracował przy Burn Notice.

the gifted trailer fox x-men serial marvel class="wp-image-85261"

Głównymi bohaterami The Gifted będzie rodzina Struckerów, w której dzieci - Lauren i Andy - są mutantami. Ze względu na manifestację przez rodzeństwo przerażających supermocy razem z rodzicami stają się celem ataku agentów rządowych, którzy chcą ich pojmać.

Serial Foksa o mutantach będzie opowiadał swoją własną historię.

Filmy kinowe X-Men adaptują mniej lub bardziej wiernie motywy prosto z komiksów. Seriale dają twórcom znacznie więcej pola do popisu. The Gifted stawia w centrum zupełnie nowe postaci.

W dwójkę tytułowych szczególnie uzdolnionych dzieci wcielą się Natalie Alyn Lind i Percy Hynes White. W serialu mają pojawić się mutanci znani z kart komiksów, w tym np. Blink, Polaris, Eclipse i Thunderbird.

Oprócz tego w The Gifted wystąpią m.in.:

  • Amy Acker (Caitlin Strucker);
  • Stephen Moyer (Reed Strucker);
  • Jamie Chung (Blink - Clarice Fong);
  • Emma Dumont (Polaris - Lorna Dane);
  • Sean Teale (Eclipse - Marcos Diaz);
  • Blair Redford (Thunderbird - John Proudstar);
  • Coby Bell (Jace Turner).
the gifted trailer fox x-men serial marvel class="wp-image-85260"

The Gifted - co wynika ze zwiastuna?

Rodzice młodych mutantów są rozwiedzeni. Z trailera można wstępnie wnioskować, ze Reed Strucker współpracuje z rządem przy łapaniu mutantów, a dzieci będą ukrywać się przed nim razem z matką ... ale za wcześnie, by mieć stuprocentową pewność, że tak potoczy się fabuła.

Niewykluczone, że ojciec młodych mutantów jest manipulowany przez agentów rządowych, a po odkryciu prawdy stanie po stronie homo superior. Za tym, że Reed stoi po stronie tych złych, przemawia to, że w jednej ze scen widać za nim uwięzioną Polaris.

REKLAMA

Rodzeństwo będące głównymi bohaterami serialu dopiero zaczyna odkrywać swoje moce. Wygląda na to, że u Lauren przebudziły się jako pierwsze, a Andy odkryje swoje w szkole w scenie przypominającej horror Carrie. W zwiastunie pierwsze wersje Sentineli, czyli maszyn polujących na mutanty.

Premiera The Gifted zaplawana jest na czerwiec 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA