REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

„The Google Boys” – na Amazonie dostaniecie za darmo e-book poświęcony założycielom Google

Gates. Ballmer. Cook. Jobs. Bezos – większość liderów świata technologii nie stroni od kamer, będąc twarzami olbrzymich korporacji. Zupełnie inaczej jest z Google. Chociażby z tego powodu warto zainteresować się e-bookiem „The Google Boys”, który pobierzecie za darmo ze sklepu Amazon.

11.06.2015
19:33
„The Google Boys” – ebook o założycielach Google za darmo!
REKLAMA

Szefowie wielkich firm technologicznych to w dzisiejszym świecie osoby rozpoznawalne równie dobrze co znani aktorzy czy utalentowani (mniej lub bardziej) muzycy. Jestem przekonany, że większość czytelników sPlay.pl od razu rozpoznałaby Ballmera, Gatesa czy Jobsa, gdyby siedziała obok niego w kawiarni. Microsoft, Apple, Sony Computer Entertainment, Nintendo – CEO tych molochów to jednocześnie ich medialne twarze, które nie stronią od prowadzenia konferencji i udzielania wywiadów. Co z Google?

REKLAMA

Nie zdziwię się, jeżeli większość pasjonatów nowych technologii oraz nowych mediów nie będzie w stanie odpowie odpowiedzieć, kto założył i kto aktualnie prowadzi Google.

Google po prostu… jest. Bezosobowe. Potężne. Dominujące na rynkach usług sieciowych, internetowych wyszukiwarek i przeglądarek oraz mobilnych systemów. To moloch pozbawiony twarzy. Bez swojego Tima Cooka, bez Billa Gatesa. Myślisz Google – widzisz te sześć kolorowych liter, które witają cię za każdym razem, kiedy korzystasz z przeglądarki internetowej. Ewentualnie masz przed oczami zielonego robota bądź skrzynkę pocztową. To tyle.

the google boys 2

Firmę Google założyli Sergey Brin oraz Larry Page. W przeciwieństwie do innych włodarzy wielkich technologicznych biznesów, osoby stojące za najpopularniejszą wyszukiwarką i mobilnym systemem na świecie nie brylują w mediach, nie prowadzą swoich blogów i nie udzielają się w portalach społecznościowych. Dwójka pionierów chowa się za swoimi usługami i rozwiązaniami, pragnąć pozostać w cieniu własnego sukcesu. Tym bardziej ciekawe i intrygujące wydają się to sylwetki.

E-book „The Google Boys” stara się przybliżyć czytelnikom profile założycieli Google oraz pokazać, co stoi za ich sukcesem.

Dzieło George’a Beahma nie jest jednak rozbudowaną biografią ani wywiadem rzeką. Twórca zdecydował się na publikacje najciekawszych cytatów, wpisów i wypowiedzi, z jakich dali się poznać unikający mediów Sergey Brin oraz Larry Page. To na podstawie tych krótkich fragmentów, z których w całości składa się książka, możemy stworzyć sobie obraz tego, kim właściwie są osoby stojące za założeniem firmy Google.

REKLAMA

„The Google Boys” w papierowej wersji kosztuje 10 dolarów. Co świetne, e-booka ze sklepu Amazon pobierzecie za darmo. Jeżeli posiadacie czytnik Kindle, możecie od razu przenieść cyfrową książkę do jej pamięci. Jeżeli nie – również nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeczytać  „The Google Boys” na komputerze osobistym bądź urządzeniu mobilnym, za sprawą dedykowanej aplikacji Amazonu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA