REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jak wyglądało spotkanie Luke'a i Rey w The Last Jedi?

Ostatni Jedi rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach z poprzedniego epizodu. Po dwóch latach oczekiwania wreszcie się dowiedzieliśmy, jak Luke Skywalker zareagował na pojawienie się Rey w jego samotni. Uwaga, spoilery!

13.12.2017
20:00
star wars the last jedi gwiezdne wojny ostatni jedi 7
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajdują się spoilery, które zdradzają jak wygląda początek The Last Jedi. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu, zapraszam do przeczytania recenzji Ostatniego Jedi bez spoilerów.

Jar Jar Abrams strollował dwa lata temu wszystkich fanów Gwiezdnych wojen. Chociaż aktor wcielający się w Luke’a Skywalkera wymieniany był jako jeden z głównych członków obsady Przebudzenia Mocy, w VII epizodzie pojawił się tylko na chwilę na sam koniec. Nie wypowiedział ani słowa.

Nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób elegancka broń na bardziej cywilizowane czasy trafiła do skarbca Maz Kanaty, by spocząć w rękach młodej zbieraczki złomu z Jakku, ale to nie jest istotne. Rey przyleciała do samotni Luke’a, by wręczyć mu jego miecz świetlny, który Obi-Wan Kenobi zabrał pokonanemu Anakinowi.

Luke Skywalker stracił broń w Imperium kontratakuje z winy swojego ojca, który był poprzednim właścicielem miecza. Darth Vader za pomocą swojego czerwonego ostrza odciął dłoń młodego Jedi, podczas pojedynku w Mieście w chmurach, wyjawiając mu przy okazji prawdę o jego pochodzeniu.

Scena przekazania miecza Luke’a została tak skonstruowana, że nie trzeba było długo czekać na wylew memów.

Luke rey lightsaber mem there was a hand too class="wp-image-116208"

Pojawiły się też przeróbki w wersji wideo.

Do kwestii memów odniósł się sam Mark Hamill, który w internecie jest całkiem niezłym śmieszkiem.

Jeszcze raz ostrzegam, następny akapit zdradza jak zaczyna się Ostatni Jedi!

The Last Jedi nie rozpoczyna scena spotkania Luke’a i Rey.

Przedpremierowe zapowiedzi wprowadziły nas w błąd. Co prawda faktycznie akcja nowego filmu rozpoczyna się zaraz po poprzednim, to widzów wita tak jak w każdym innymi filmie z sagi scena w kosmosie. Dopiero po jakimś czasie odwiedzamy Luke’a i Rey na Anch-To.

Ponownie obserwujemy, jak Rey podchodzi o podstarzałego mistrza Jedi, by prosić go o pomoc w walce z Najwyższym porządkiem. Po krótkiej wymianie spojrzeń Luke bierze swój stary miecz świetlny do ręki, przygląda się mu… a potem wyrzuca go niedbale za siebie. Zagadka rozwiązana. I nie, to nie jest żart.

Luke Skywalker każe Rey się wynosić z jego planety.

REKLAMA

Nie ma zamiaru z nią rozmawiać, nie chce jej szkolić. Schodzi ze wzgórza, przy którym się spotkali i zamyka się w swoim domu. Skonfundowana bohaterka nie wie co ze sobą zrobić. Po sadze Star Wars i bohaterze spodziewałem się wzniosłej mowy, a dostałem nonszalancję i zrezygnowanie. Niezłe zaskoczenie.

Oczywiście w trakcie filmu, tak jak zdradziły zwiastuny VIII epizodu Star Wars, bohaterowie zaczynają ze sobą rozmawiać. Jeśli jednak interesuje was efekt tej rozmowy, to gońcie do kina - pierwsze seanse odbywają się już dziś wieczorem!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA