REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

The Last of Us – pierwsze zdjęcie z serialu. A na nim Joel i Ellie

Adaptacja świetnie ocenianej gry wideo pt. „The Last of Us” zmierza na małe ekrany. Doczekaliśmy się: w sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z produkcji.

27.09.2021
11:01
the last of us serial hbo zdjęcie joel ellie
REKLAMA

„The Last of Us” studia Naughty Dog podbiła serca publiczności; gracze i recenzenci na całym świecie zachwycali się tytułem wydanym przez Sony. Tytuł zgarnął imponującą liczbę nagród, a przez wielu nazywany jest też jedną z najlepszych gier w historii, plasując się w czołówkach rankingów gier wszech czasów uwzględniających wszystkie platformy. Dlatego też fani z całego świata z ekscytacją śledzą losy powstawania serialowej adaptacji tej produkcji, która powstaje dla HBO. Serial ma kosztować ponad 100 mln dolarów, a za jego sterami stoją twórca gry, Neil Druckmann, oraz Craig Mazin, odpowiedzialny za znakomity „Czarnobyl”.

REKLAMA

Oczekiwania są zatem wysokie i widać, że HBO bardzo zależy na stworzeniu jakościowego hitu o odpowiednim budżecie. Wspomniani twórcy są showrunnerami i współtworzą scenariusze, a sam Druckmann jest też, obok m.in. Petera Hoara, jednym z reżyserów – seria ma przenieść znaną z pierwszej odsłony materiału źródłowego historię do innego medium, musimy jednak liczyć się z szeregiem koniecznych dla odcinkowej opowieści zmian fabularnych. Tymczasem w sieci w końcu pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z serialu, na którym widzimy dwójkę głównych bohaterów. Jasne, są do nas odwróceni plecami, ale ten kadr w zupełności wystarcza: aż ocieka atmosferą oryginału.

The Last of Us”: pierwsze zdjęcie z serialu HBO

The Last of Us – pierwsze zdjęcie z serialu
REKLAMA

Na porównaniu widać, że – mimo drobnych różnic – serialowy wizerunek bohaterów będzie bardzo zbliżony do oryginału. „The Last of Us” nie jest jeszcze w zaawansowanej fazie realizacji – przed twórcami i ekipą zostało jeszcze dobrych kilka miesięcy zdjęć (cały okres zdjęciowy ma trwać aż rok). W głównych bohaterów, Joela i Ellie, wcielają się Pedro Pascal i Bella Ramsey. W pozostałych rolach występują  Gabriel Luna (jako Tommy), Merle Dandrige (Marlene), Jeffrey Pierce (Perry), Anna Torv (Tess), Nico Parker (Sarah), Murray Bartlett (Frank) oraz Con O'Neill (Bill).

Poza Hoarem i Druckmannem reżyserami są również cenieni twórcy artystycznego kina, tacy jak Jasmila Zbanic („Aida”), Kantemir Balagov („Wysoka dziewczyna”) i Ali Abbasi („Border”). Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków, a zatem każdy z nich będzie kosztować średnio 10 mln dol. – choć można już spokojnie założyć, że ostateczny budżet znacznie przewyższy 100 mln dół.

Data premiery serialu „The Last of Us” nie została jeszcze ustalona.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA